Spotkanie naukowców i ekspertów w dziedzinie eksploatacji

14.02.2023 r. o godzinie 14:00 na Politechnice Krakowskiej odbyło się ogólnopolskie spotkanie Zarządu Polskiego Naukowo-Technicznego Towarzystwa Eksploatacyjnego.

Gości przywitał  prof. dr hab. inż. Dariusz Bogdał – Prorektor ds. nauki i  dr hab. inż. Magdalena Niemczewska-Wójcik, prof. PK – prodziekan Wydziału Mechanicznego.  Obrady Zarządu dotyczyły zagadnień upowszechnienia nauki o eksploatacji obiektów technicznych w praktyce inżynierskiej absolwentów uczelni technicznych i publikacji ich prac w czasopismach naukowych o zasięgu międzynarodowym.

Organizatorem spotkania była Katedra Pojazdów Szynowych i Transportu Wydziału Mechanicznego, reprezentowana przez dr hab. inż. Macieja Szkodę, prof. PK, oraz Komisja Krakowska Polskiego Naukowo-Technicznego Towarzystwa Eksploatacyjnego reprezentowana przez dr hab. inż. Stanisława Młynarskiego, prof. PK.

Spotkaniu przewodniczył Prezes Stowarzyszenia prof. dr. hab. inż. Andrzej Świderski Dyrektor Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie. Udział w spotkaniu wzięli  przedstawiciele władz i profesorowie 9 Ośrodków Naukowo-badawczych z Polski:  Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Warszawskiej, Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Politechniki Krakowskiej.

Działalność Polskiego Naukowo-Technicznego Towarzystwa Eksploatacyjnego łączy wiele ośrodków naukowych i badawczych, środowisk i indywidulanych osób, tworząc tym samym możliwości wszechstronnej współpracy w nauce i praktyce technicznej. Politechnika Krakowska wspiera działalność Towarzystwa  na rzecz dalszego rozwoju nauki oraz techniki w naszym kraju i w uniwersalnym wymiarze całego świata.

Fot. Jan Zych

Foto5-PNTTE-14.02.2023-DSC_0751-300x200