Komunikat ws. kształcenia na PK w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/21

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną, a także prognozy dotyczące rozwoju pandemii COVID-19 w najbliższych miesiącach, władze Politechniki Krakowskiej podjęły decyzję w sprawie kształcenia w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021.

Informujemy, że na Wydziale Mechanicznym planuje się organizację zajęć dydaktycznych w semestrze zimowym 2020/21 w formie zdalno-stacjonarnej. Przewiduje się prowadzenie zajęć wykładowych, ćwiczeń audytoryjnych, seminariów oraz zajęć projektowych w formie zdalnej, natomiast zajęć laboratoryjnych oraz laboratoriów komputerowych w formie stacjonarnej.

Ponadto, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo zarówno studentom jak i osobom prowadzącym zajęcia, zajęcia w formie stacjonarnej będą realizowane z uwzględnieniem obowiązujących wymogów określonych przez Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS).

W przypadku, jeśli poziom zagrożenia epidemiologicznego ulegnie pogorszeniu, Władze Uczelni mogą podjąć decyzje do przejścia na kształcenie wyłącznie zdalne, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim członkom społeczności akademickiej Politechniki Krakowskiej.