KN Grafiki Komputerowej i Modelowania PDF Drukuj Email

Kim jesteśmy?

Jesteśmy Studentami z pomysłami i pasjami a działalność naszego Koła dotyczy szeroko rozumianych zagadnień komputerowego wspomagania prac inżynierskich, w tym systemów CAD/CAE, programowania obiektowego, prac projektowych w zespołach.

Co robimy?

Członkowie Koła spotykają się raz w tygodniu i omawiają wybrane zagadnienia w zakresie: grafiki 2D (projektowanie za pomocą AutoCAD i InterCAD) i grafiki 3D (modelowanie, symulacja i analiza za pomocą Pro/Engineer, SolidEdge i SolidWorks), problemów obliczeniowych rozwiązywanych za pomocą własnego oprogramowania (pisanego w języku Pascal, C/C++, Java, Delphi i in.), analizy MES (programy MSC Nastran i ANSYS), relacyjnych i obiektowych baz danych i ich łączenia z systemami CAD za pomocą specjalistycznych języków (SQL OLE Automation). Poza tym poszerzamy naszą wiedzę w zakresie Informatyki tworzeniu aplikacji i serwisów internetowych, specjalistycznego oprogramowania z wykorzystaniem algorytmów genetycznych.
Nasi Studenci biorą aktywny udział w sesjach naukowych, seminariach, konferencjach, programach badawczych w ośrodkach CERN-Genewa i GSI-Darmastad oraz corocznych wyjazdach na dwutygodniowe zajęcia z Informatyki do jednego z krajów, tj: Holandia, Czechy, Rumunia, Finlandia, Szwecja w ramach programu Erasmus, Socrates.

Jak do nas dołączyć?

Jeśli masz trochę wolnego czasu, ciekawe zainteresowania, pasje oraz chęć wcielenia ich w życie to nasze Koło jest dla Ciebie - wspólnymi siłami udało nam się nie jedno przedsięwzięcie, sprawdź to!

 

Opiekun naukowy: mgr inż. Joanna Fabiś-Domagała, mgr inż. Tadeusz Czyżewski
Prezes: Paweł Bród
Siedziba: Instytut Informatyki Stosowanej
Kontakt: 012 628 33 35 lub  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Czytaj więcej: http://as.mech.pk.edu.pl/~kn/