KN Inżynierii Biomedycznej „CANCRICAT” PDF Drukuj Email

Kim jesteśmy?

Koło Naukowe Inżynierii Biomedycznej tworzą Studenci, dla których szerokie horyzonty wiedzy nauk medycznych i technicznych stanowią inspiracje do intensywnego spędzania czasu studiów. Nasi Studenci studiują na wybranych trzech specjalnościach:

  • Inżynieria kliniczna
  • Biomechanika stomatologiczna
  • Biomechanika urazów

Wiedzą zdobytą w ramach powyższych specjalności dzielą się na spotkaniach Koła Naukowego. Intensywny rozwój diagnostyki medycznej, aparatury i sprzętu szpitalnego oraz innych dziedzin, których osiągnięcia aplikowane są do medycyny powodują, iż dynamika zmian nowoczesnych rozwiązań wymusza samodoskonalenie na tym polu. Podstawowa wiedza ze studiów uzupełniana jest zatem o kursy, spotkania z ludźmi nauki, lekarzami. Pozwala to na wsparcie indywidualnego rozwoju zainteresowań studentów. Dodatkowo Członkowie Koła mogą uczestniczyć w pracach laboratoryjnych Zakładu Mechaniki Doświadczalnej i Biomechaniki w Instytucie Mechaniki Stosowanej, zdobywając umiejętności praktyczne.

Co robimy?

Nasza działalność opiera się na rozwijaniu zdolności, umiejętności i zainteresowań młodych ludzi. W tym celu podejmowane są różne działania od spotkań z wykładowcami renomowanych uczelni zajmujących się szeroko pojętą biomechaniką, poprzez realizowanie samodzielnych prac konstrukcyjnych, badawczych czy przygotowywanie pierwszych opracowań naukowych. Wielu Członków uczestniczy w uczelnianych oraz ogólnopolskich konkursach dla młodych naukowców odnosząc sukcesy. Organizujemy również od szeregu lat wyjazdy naukowo-dydaktyczne odwiedzając wiodące firmy medyczne w kraju. Nawiązujemy kontakty z kołami naukowymi innych uczelni, owocuje to nie tylko przyjaźniami, lecz przede wszystkim współpracą.

Jak do nas dołączyć?

Chętnych do współpracy oraz poszerzania wiedzy techniczno-medycznej nie tylko jako Członków, lecz również jako Sympatyków Koła zapraszamy do kontaktu z Opiekunem drogą e-mail lub telefonicznie.

 

Opiekun naukowy: dr inz. Sylwia Łagan
Prezes: Paulina Jastrząb
Siedziba: Zakład Mechaniki Doświadczalnej i Biomechaniki (budynek 6C, parter)
Kontakt: 012 628 35 94 lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Czytaj więcej: http://riad.usk.pk.edu.pl/~biomech/