Specjalności na kierunku MiBM PDF Drukuj Email

W trakcie studiów możliwa jest do wyboru jedna z sześciu specjalności:

1. Aparatura i Instalacje Przemysłowe (AiIP).
2. Budowa Środków Transportu Szynowego (BSTS).
3. Budowa i Badania Pojazdów Samochodowych (BiBPS).
4. Inżynieria Medyczna (IM).
5. Urządzenia Chłodnicze i Klimatyzacyjne (UChiK).
6. Mechanika Konstrukcji Materiałów (MKM).

 
Aparatura i Instalacje Przemysłowe PDF Drukuj Email

Aparatura przemysłowa to wszelkiego rodzaju aparaty, maszyny i urządzenia wykorzystywane zarówno w procesach przemysłowych jak i usługach czy życiu codziennym. Na przykład wirówki spotkać można w cukrowni, maszynowni okrętowej, szpitalu, laboratorium ale i w gospodarstwie domowym. Różnią się one wielkością i wykonaniem, ale zasada działania i podstawy konstrukcyjne ich budowy pozostają takie same. To samo można powiedzieć o wielu innych urządzeniach i aparatach spotykanych w codziennym życiu.
Wybierając tę specjalność możesz:

Więcej…
 
Budowa Środków Transportu Szynowego PDF Drukuj Email

brak opisu specjalności.

 
Budowa i Badania Pojazdów Samochodowych PDF Drukuj Email

Jeżeli jesteś „zapalonym samochodziarzem”, to masz szczęście, bo możesz teraz pogłębiać swoją wiedzę na specjalności „Budowa i Badania Pojazdów Samochodowych”. Jest to specjalność z najdłuższymi tradycjami na Wydziale Mechaniczym PK i jedyna taka w całej Małopolsce! Warto studiować i zajmować się w życiu tym, co Cię interesuje i co będzie przydatne. Wtedy, łatwiej osiągniesz dobre efekty i zadowolenie!

WIĘCEJ INFORMACJI

 
Inżynieria Medyczna PDF Drukuj Email

brak opisu specjalności.

 
Urządzenia Chłodnicze i Klimatyzacyjne PDF Drukuj Email

Specjalność “Urządzenia Chłodnicze i Klimatyzacyjne” to jedna z najpopularniejszych specjalności prowadzonych na Wydziale Mechanicznym.  W ostatnich latach zainteresowanie studentów tą specjalnością jest szczególnie duże ze względu na bardzo dobre perspektywy zatrudnienia, wynikające z dużego i stale zwiększającego się zapotrzebowania na specjalistów z zakresu klimatyzacji, chłodnictwa i wentylacji. Dzieje się tak głównie dzięki:

  • stale rosnącemu zainteresowaniu nowoczesną techniką klimatyzacyjną ze strony nowopowstających firm, banków itp.,
  • szybkiemu wzrostowi liczby nowych zakładów zajmujących się przetwórstwem i konserwacją żywności,
  • wzrostowi zamożności społeczeństwa i dążeniu do stosowania nowoczesnych systemów ogrzewania i klimatyzacji domów i budynków mieszkalnych, zapewniających wysoki komfort.

Istotne znaczenie przy wyborze tej specjalności ma fakt, że w Krakowie i całym rejonie Polski południowej działa bardzo duża liczba firm zajmujących się projektowaniem, produkcją, sprzedażą i montażem systemów i urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i wentylacyjnych, w których znajdują zatrudnienie nasi absolwenci. Do tych firm przykładowo należą:

Więcej…
 
Mechanika Konstrukcji Materiałów PDF Drukuj Email

brak opisu specjalności.

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2