Praca dyplomowa PDF Drukuj Email

Informacja dla studentów przygotowujących pracę dyplomową

Student kończący studia zobowiązany jest do złożenia egzemplarza pracy dyplomowej: w formie drukowanej dwustronnie i w formie elektronicznej. Wymagania stawiane obydwu formom pracy przedstawione zostały poniżej.

1. Forma pisemna pracy dyplomowej

Praca dyplomowa w formie drukowanej dwustronnie powinna być trwale oprawiona w miękkiej oprawie papierowej i w formie elektronicznej.

1.1. Praca dyplomowa powinna zawierać, w kolejności (dotyczy wszystkich studentów ostatniego sem. studiów):

• Stronę tytułową (zał. 1),
  • Stronę drugą pracy (zał. 2),
  • Rozgraniczenie zakresu merytorycznego tylko do prac współautorskich (wymagana zgoda Dziekana jeżeli praca ma kilku autorów) ( zał. 3),
  • Spis treści,
  • Ważniejsze oznaczenia,
  • Tekst pracy,
  • Wykaz literatury,
  • Streszczenie pracy w języku angielskim o objętości min. 2500 znaków wliczając spację,
  • Załączniki, jeśli takie zostały przygotowane.

UWAGA!
Dodatkowo, zgodnie z Uchwałą Rady Wydziału Mechanicznego z dnia 19.12.12 r., studenta przystępującego do egzaminu dyplomowego po 31.03.2013 r. obowiązują jednolite zasady (przedstawione poniżej w linku) dotyczące układu graficznego pracy dyplomowej.
Szczegółowe informacje dotyczące przygotowania pracy dyplomowej.

(dotyczy studentów składających pracę po 31.03.2013 r.)

WZÓR PRACY DYPLOMOWEJ

1.2. Współautorstwo pracy

W przypadku, gdy praca ma kilku autorów (wymagana jest wcześniejsza zgoda dziekana na wniosek promotora pracy), w pracy powinno znajdować się wyraźnie opisane rozgraniczenie zakresu merytorycznego opracowanego przez każdego z autorów oraz podanie, które z rozdziałów pracy są jego autorstwa (zał. 3).

2. Forma elektroniczna pracy dyplomowej

Praca w wersji elektronicznej powinna być umieszczona na nośniku CD opisanym jednoznacznie i czytelnie. Wersja elektroniczna pracy dyplomowej musi być zgodna z wersją drukowaną. W przypadku, gdy praca jest autorstwem kilku osób istotnym jest, aby opinia promotora oraz recenzenta odnosiła się w swojej treści do poszczególnych zakresów pracy, realizowanych przez każdego z autorów.

2.1. Format i nośnik wersji elektronicznej

Praca dyplomowa w formie elektronicznej powinna być zapisana na nośniku CD/DVD umieszczonym w kopercie. Praca powinna być zapisana w jednym pliku w formacie PDF i oznaczona:

nr_albumu_nazwisko_imie.pdf

2.2. Oznaczenie wersji elektronicznej

CD powinien być trwale oznaczony. Na naklejce płyty CD i na kopercie powinny być umieszczone informacje:

• nazwa uczelni: Politechnika Krakowska,
  • nazwa wydziału: Wydział Mechaniczny,
  • nazwa instytutu: Instytut ...........,
  • tytuł pracy,
  • imię i nazwisko autora pracy + podpis,
  • nr albumu autora pracy,
  • nazwisko i imię oraz stopień naukowy promotora + podpis promotora.

3. Zasady sporządzania prac dyplomowych w języku obcym

Praca dyplomowa wykonana w języku obcym musi spełniać następujące wymagania:

• praca dyplomowa może być sporządzona w języku angielskim bez akceptacji Rady Wydziału,
  • dopuszcza się przygotowanie pracy dyplomowej w innym języku obcym pod warunkiem złożenia odpowiedniego wniosku przez promotora oraz uzyskania akceptacji Rady Wydziału,
  • praca sporządzona w języku obcym powinna posiadać przetłumaczone na język polski: tytuł pracy umieszczony pod tytułem oryginalnym, podpisy pod rysunkami i tabelami oraz spis treści,
  • w przypadku sporządzania pracy w języku obcym wymagane jest streszczenie głównych tez pracy w języku polskim, umieszczone w sposób trwały na końcu pracy o objętości około 10% objętości pracy bez rysunków i tabel,
  • recenzja pracy wykonanej w języku obcym przygotowana jest w tym języku lub w języku polskim,