Eksploatacja i Zarządzanie w Transporcie PDF Drukuj Email

Specjalność Eksploatacja i Zarządzanie w Transporcie to perspektywiczna specjalność, która jako jedyna na kierunku Transport daje możliwość poznania nowoczesnych metod zarządzania przedsiębiorstwem oraz podstaw marketingu, logistyki i eksploatacji środków transportowych. Studenci zapoznają się z metodami wspomagania komputerowego procesów eksploatacji, organizacji i funkcjonowania jednostek obsługowo-naprawczych środków transportu. Poznają zasady monitoringu procesów zużyca i niezawodności elementów, pojazdów samochodowych, pojazdów szynowych, samolotów i środków transportu wewnątrzzakładowego

 


Posiadamy laboratorium badania materiałów eksploatacyjnych oraz nowoczesny symulator wagonu tramwajowego - Bombardier NGT6 Flexity Classic. Zabierzemy Cię na zajęcia dydaktyczna do największych przewoźników drogowych i szynowych, a zasady diagnostyki wytłumaczymy na rzeczywistych przykładachw autoryzowanych serwisach SCANIA, TOYOTA I BMW ORAZ pkp Cargo i Intercity.

Wszechstronność, uniwersalność, nowoczesność to cechy charakterystyczne wiedzy, którą zdobędziesz na specjalności Eksploatacja i Zarządzanie w Transporcie, wiedzy która ułatwi Ci rozpoczęci owocnej kariery zawodowej.

Dlaczego ta specjalność... ?

Absolwenci specjalności Eksploatacja i Zarządzanie w Transporcie uzyskują niezbędną wiedzę i umiejętności z zakresu organizowania, zarządzania i eksploatacji współczesnych środków transportu. Nabywa również umiejętności z zakresu organizowania , zarządzania i eksploatacji współczesnych środków transportu. Nabywają również kwalifikacje do kształtowania systemów transportu publicznego w dużych aglomeracjach miejskich, a także systemów transportu multimodalnego w przewozie ładunku. 

Absolwenci posiadają nowoczesne metody wspomagania komputerowego procesów eksploatacji, procesów planowania i organizacji infrastruktury transportowej (zakładów diagnostycznych, obsługowych, naprawczych).

W trakcie studiów, studenci tej specjalności zdobywają niezbędne wiadomości z zakresu monitoringu niezawodności oraz procesów zużycia elementów maszyn i pojazdów. Poznają metody i środki badań probnostycznych, projektowania i użytkowania baz danych oraz informatycznych systemów wspomagania. Potrafią posługiwać się skomputeryzowanymi środkami łączności i metodami w modelowaniu procesów logistycznych.

Po szczegółowe informacje prosimy zwracać
się bezpośrednio:

POLITECHNIKA KRAKOWSKA
WYDZIAŁ MECHANICZNY
INSTYTUT POJAZDÓW SZYNOWYCH
Al. Jana Pawła II nr 37
31-864 Kraków

Budynek główny Wydziału Mechanicznego
IV p., pokój 419

tel. 0-12 374  33 10
tel./fax 0-12 374  33 11
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Oficjalna prezentacja specjalności