Relacja z ćwiczeń przeciwpożarowych w budynku nr 5 PDF Drukuj Email

Zgodnie z poleceniem Rektora Politechniki Krakowskiej, w dniu 16.02.2009, przeprowadzone zostały praktyczne ćwiczenia z ewakuacji ludzi (z powodu  pożaru) z budynku nr 5 naszego Wydziału. W tym budynku taka akcja miała miejsce po raz pierwszy.

Przed godziną 10 rano pod budynek podjechały wozy Straży Pożarnej wyposażone w nowoczesny sprzęt; budynek został "zadymiony" i przeprowadzono ewakuację.

Dzięki ćwiczeniom wiadomo jakie zmiany trzeba  przeprowadzić na terenie budynku, aby dostosować go do obecnych przepisów przeciwpożarowych i jak, w razie potrzeby (czego nikomu w praktyce  nie życzymy!), usprawnić akcję ewakuacyjną.

Zapraszamy do oglądniecia fotograficznej relacji z tego wydarzenia w galerii zdjęć.