Relacja z Inauguracji roku akad. 2008/09 PDF Drukuj Email

Ci, którzy mieli przyjemność uczestniczyć w tegorocznej Inauguracji roku akademickiego na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej, wiedzą wszystko o jej scenerii i atmosferze, a zdjęcia z galerii ułatwią im zachowanie tej uroczystości w pamięci… Z kolei ci, którzy w niej nie uczestniczyli (mają czego żałować!) znajdą tu garść informacji.

Była to pierwsza Inauguracja roku akademickiego dla nowych władz naszego Wydziału. Po raz pierwszy również naszym gościem był  Prorektor ds. Studenckich -  prof. dr hab. inż. Leszek Mikulski.

Dziekan Wydziału Mechanicznego -  prof. dr hab. inż. Leszek Wojnar witając uczestników uroczystości zwrócił się szczególnie do studentów I roku, którzy po zakończeniu części oficjalnej otrzymali indeksy i legitymacje studenckie. Prorektor - -  prof. dr hab. inż. Leszek Mikulski w ciepłych słowach powitał nowych studentów i przedstawił charakterystykę naszej uczelni. Następnie dziekan wygłosił krótkie Przemówienie Inauguracyjne (które załączamy i zachęcamy Wszystkich do przeczytania – naprawdę warto!), wyjaśniające m.in. dlaczego miejscem uroczystości było Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Dodatkowymi atrakcjami uroczystości był ciekawy wykład inauguracyjny prof. dr hab. inż. Ryszarda Tadeusiewicza dr h.c. poświęcony sieciom neuronowym oraz występ Chóru Akademickiego Politechniki Krakowskiej  „Cantata”, który oprócz tradycyjnego Gaudeamus Igitur zaprezentował lżejszy repertuar z różnych stron świata.

Ponieważ „nie samą nauką student żyje”, pani mgr Marta Stós, kierowniczka,  a zarazem dyrygent chóru, zaprosiła studentów do wstąpienia w szeregi „Cantaty”, a Maciej Szlachta, prezes klubu uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego poinformował o działających na naszej Uczelni sekcjach sportowych i zachęcał do czynnego uczestnictwa w licznych wydarzeniach sportowych. Na zakończenie Wydziałowa Rada Samorządu Studentów efektownie zaprezentowała swoją działalność i zaprosiła wszystkich kreatywnych studentów do współpracy.

Trochę problemów dostarczyła nam pogoda, gdyż po wielodniowych deszczach i bardzo chłodnych nocach hangar Muzeum Lotnictwa był solidnie wyziębiony. Na szczęście nie popsuło to humoru uczestnikom uroczystości.

Serdecznie zapraszamy do zajrzenia do galerii zdjęć z uroczystości!!!