PATRONAT FIRMY HEXAGON METROLOGY SP.Z.O.O

Dnia 28.11.2019 na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej podpisana została kolejna umowa o współpracy dotycząca przede wszystkim obszaru naukowo- dydaktycznego, w tym objęcia patronatu nad kierunkiem studiów: Systemy Jakości i Współrzędnościowa Technika Pomiarowa na Wydziale Mechanicznym PK przez  firmę Hexagon Metrology Sp. z o.o. (hexagonmi.com/pl-PL). Firma ta jest jednym z największych na świecie producentów współrzędnościowych urządzeń pomiarowych, oprogramowań metrologicznych oraz innowacyjnych technologii zmieniających życie produktu.

Współpraca dydaktyczna obejmuje niezwykle szeroki obszar działalności firmy istotny dla kierunku:

– Współrzędnościowa Technika Pomiarowa;

– metrologia przemysłowa;

– zastosowanie oprogramowania metrologicznego;

– rozwiązania przeznaczone dla inteligentnej fabryki;

– zwiększanie wydajności produkcji poprzez jakość.

Osobą odpowiedzialną za współpracę ze strony Uczelni jest pracownik Akredytowanego Laboratorium Metrologii Współrzędnościowej – dr hab. inż. Ksenia Ostrowska, prof. PK. Od 2010 roku laboratorium z sukcesem realizuje współpracę w zakresie przemysłowym i dydaktycznym z takimi firmami jak: Zeiss Metrologia przemysłowa, Nikon, SMARTTECH 3D, SmartSolution, Volkswagen i wiele innych.