DZIEKAN WYDZIAŁU MECHANICZNEGO DZIĘKUJĘ ZA ZAANGAŻOWANIE W WALKĘ Z KORONAWIRUSEM

Drodzy Państwo, w tej wyjątkowej dla całego kraju sytuacji, wiążącej się z zagrożeniem poczucia bezpieczeństwa o zdrowie każdego z nas, gesty bezinteresowności oraz pomocy potrzebującym są na wagę złota. Przez ostatnie tygodnie przekonywałem się, że mnóstwo jest ich wśród pracowników Wydziału Mechanicznego oraz społeczności Politechniki Krakowskiej. Chciałbym podziękować wszystkim Tym, którzy zaangażowali się w walkę z epidemią koronawirusa poprzez :

– skonstruowanie medycznej śluzy odkażającej oraz bramki do pomiaru temperatury – szczególnie podziękowania dla mgr inż. Wiktora Harmatysa oraz mgr inż. Konrada Kobieli

– skonstruowanie prototypu respiratora –  szczególnie podziękowania dla: dr hab. inż. Grzegorza Tory, prof. PK, dr inż. Krzysztofa Wójcika, dr inż. Krzysztofa Krupy, dr inż. Adama Słoty, dr inż. Marcina Morawskiego oraz mgr inż. Artura Guzowskiego

– skonstruowanie przenośnego respiratora –  szczególnie podziękowania dla: mgr inż. Damiana Brewczyńskiego

– wypożyczenie kamery termowizyjnej szpitalowi – szczególnie podziękowania dla dr inż. Janusza Pobędzy

– produkcję przyłbic – szczególnie podziękowania dla: dr inż. Dominika Wyszyńskiego, dr inż. Marcina Grabowskiego, dr inż. Piotra Lipca, mgr inż. Wojciecha Bizonia

– szycie bawełnianych maseczek – szczególnie podziękowania dla: dr hab. inż. Magdaleny Niemczewskiej-Wójcik, prof. PK oraz dr hab. inż. Kseni Ostrowskiej, prof. PK.

Dziękuję sympatykom wydziału i darczyńcom, w szczególności Panu Stefanowi Życzkowskiemu oraz dr hab. Jackowi Jaśtalowi, prof. PK za wpłaty i wsparcie finansowe wyżej wymienionych przedsięwzięć. Dziękuję bardzo za zdyscyplinowanie, ogromną dojrzałość i odpowiedzialność.

Życzę wszystkim zdrowia i wytrwałości. Prof. dr hab. inż. Jerzy A. Sładek