Politechnika Krakowska w prestiżowym zestawieniu najlepszych uczelni na świecie

Politechnika Krakowska znalazła się wśród 15. Polskich uczelni zamieszczonych w najnowszym rankingu QS World University Ranking. Renomowana brytyjska firma Quacquarelli Symmonds przygotowuje ranking w oparciu o: reputację w środowisku akademickim, prestiż wśród pracodawców, stosunek liczby wykładowców do liczby studentów, liczbę cytowań oraz liczbę studentów i pracowników z zagranicy. Każdego roku firma Quacquarelli Symmonds publikuje trzy osobne zestawienia, oceniające: całokształt działalności uczelni, dziedziny naukowe oraz kierunki studiów.

Więcej informacji znajduje się pod linkiem:

Ponadto studia w dyscyplinie Inżynieria Mechaniczna są notowane w innym prestiżowym rankingu ARWU na pozycji pomiędzy 301 a 400 miejscem wśród kilku innych wiodących polskich uczelni technicznych.