Pracownicy i Studentka Wydziału Mechanicznego PK wśród nominowanych w plebiscycie Gazety Krakowskiej Osobowość Roku 2020

Z dumą informujemy, że w kategorii Nauka nominacje otrzymali:

Mgr inż. Damian Brewczyński z Laboratorium Badań Technoklimatycznych i Maszyn Roboczych

Dr inż. Adam Gąska, prof. PK z Laboratorium Metrologii Współrzędnościowej

Dr inż. Marcin Malec z Katedry Inżynierii i Automatyzacji Produkcji

Dr inż. Marcin Morawski z Katedry Inżynierii i Automatyzacji Produkcji

Dr inż. Janusz Pobędza  z Laboratorium Badań Technoklimatycznych i Maszyn Roboczych

Agnieszka Tkaczyk – studentka inżynierii biomedycznej

Zachęcamy do głosowania: https://gazetakrakowska.pl/p/kandydaci/1009393

Kandydatów do wyróżnień nominuje kapituła redakcji GK pod przewodnictwem Jerzego Sułowskiego, redaktora naczelnego Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego. W tym roku plebiscyt jest prowadzony jednocześnie we wszystkich województwach w kraju. Zwycięzcy z każdego regionu wezmą udział
w ogólnopolskim finale, w którym powalczą o tytuły Osobowość Roku Polski 2020 w każdej kategorii.

Redakcja chce docenić osoby, które w minionym roku, bardzo trudnym dla nas wszystkich, wyróżniły się działalnością pełną pasji, zaangażowania i chęci pomagania innym, a także przyczyniły się do walki
z pandemią i rozwoju naszego regionu.

Głosowanie będzie prowadzone w pięciu kategoriach: Kultura, Działalność społeczna i charytatywna, Biznes oraz Polityka, samorządność i społeczność lokalna i Nauka.

W pierwszych czterech kategoriach nagrody zostaną najpierw przyznane osobno w miastach i powiatach naszego województwa. Laureaci nie tylko zdobędą tytuły Osobowość Roku 2020, lecz także, zachowując zdobyte głosy, awansują do wojewódzkiego finału akcji, w którym zostaną przyznane tytuły Osobowość Roku Małopolski 2020. W kategorii Nauka głosowanie będzie prowadzone w jednym etapie w skali całego województwa.

Głosowanie w miastach i powiatach w pierwszym etapie plebiscytu rozpoczęło się w środę, 14 kwietnia,
i będzie trwało do środy, 26 maja 2021 roku, do godziny 21:30. Zwycięzcy awansują do wojewódzkiego finału, który rozpocznie się w poniedziałek, 31 maja, i potrwa do środy, 9 czerwca. Tego samego dnia zakończy się także głosowanie w wojewódzkiej kategorii Nauka.