KN Inżynierii i Aparatury Przemysłowej
Kim jesteśmy?
Grupą studentów z kierunków Mechanika i Budowa Maszyn o specjalności Aparatura i Instalacje Przemysłowe oraz Inżynieria Bezpieczeństwa, chcących zgłębiać swą wiedzę w praktyczny sposób podczas badań laboratoryjnych, jak i również spotkań koła wymieniając doświadczenia badawcze.
Co robimy?
Członkowie Koła są wspierani przez kadrę Katedry Aparatury Przemysłowej Instytutu Inżynierii Cieplnej i Procesowej (M-5), dzięki czemu możemy zajmować się zagadnieniami takimi jak: ocena wielkości i kształtu cząstek ciała stałego, ocena warunków powstawania i zanikania ośrodków pianowych, niekonwencjonalne źródła energii, analiza procesów flokulacji, metody oceny obciążenia pracą fizyczną oraz modelowaniem numerycznym procesów i aparatów przemysłowych z wykorzystaniem programów ANSYS Fluent i ANSYS CFD Research. Prowadzimy pomiary przepływu płynów w urządzeniach przemysłowych z wykorzystaniem laserowych metod anemometrycznych: Dopplerowskiej anemometrii laserowej (LDA) i laserowej anemometrii obrazowej (PIV). Nowoczesna aparatura i problemy pomiarowe pozwalają nam uwierzyć w zdobywaną wiedzę i nie bać się realizacji własnych pomysłów i podejmowania nowych wyzwań.
Jak do nas dołączyć?
Wszystkich zainteresowany zachęcamy do skontaktowania się z opiekunem, który poinformuje Was o najbliższym spotkaniu, jak i możliwości realizacji własnych pomysłów badawczych, a w przypadku braku pomysłu, zaproponuje obecnie realizowane prace. Pracujemy w zespołach 2 i 3 osobowych nad wybranym tematem. Nie mamy określonych godzin pracy w kole naukowym. Zespoły indywidualnie dostosowują ilość czasu poświęconego badaniom z planem zajęć na uczelni.
Opiekunowie naukowi: dr inż. Ryszard Wójtowicz, dr inż. Wiesław Szatko
Prezes: Szymon Maśko
Siedziba: Katedra Aparatury Przemysłowej (M-51), bud.1b, II p.
Kontakt: aparatura.przemyslu@o2.pl