KN Maszyny Robocze

image_pdfimage_print

Kim jesteśmy?

… a może kim chcemy być? Inżynierowie z praktycznym doświadczeniem. To My, to Ja, to Ty – za kilka lat, może dni staniemy przed jednym z największych a na pewno najważniejszych wyzwań „naszą pierwszą pracą”. Chcąc być lepsi i konkurencyjni pragniemy wiedzę teoretyczną przede wszystkim wzbogacić w wiedzę praktyczną. Ambicja, nowe wyzwania, samorealizacja i praca zespołowa, kreatywność w myśleniu i działaniu to nasze cechy.

Co robimy?

Poruszamy różne tematy. Mamy pomysł, przenosimy go na papier i myślimy, co zrobić by go zrealizować, zrealizować w rzeczywistości, fizycznie, tak aby można było efekt zobaczyć i poczuć.
Z ostatnich trzech lat możemy cieszyć się ze zrealizowanych następujących tematów: pojazd terenowy z napędem hydrostatycznym, symulatory sygnałów wejściowych i wyjściowych zarówno cyfrowych jak i analogowych współpracujących z sterownikami PLC, stanowiska dydaktyczne z napędem pneumatycznym wzbogacone o sterowanie z wykorzystaniem sterowników PLC, projekt linii montażu sześcianu, sterowanie zdalne przez Ethernet manipulatorem wykorzystującym wodę jako czynnik robo
czy. Co rocznie nasze prace docenione są podczas Studenckiej Sesji Kół Naukowych. Nowoczesna aparatura kontorlno-pomiarowa, elementy różnego rodzaju napędów stosowanych w urządzeniach i maszynach oraz prawdziwe problemy i metody ich rozwiązania pozwalają nam uwierzyć w siebie i nie bać się nowych wyzwań.

Jak do nas dołączyć?

Wszystkich zainteresowanych działalnością naszego Koła zachęcamy do skontaktowania się z Opiekunem, który poinformuje o najbliższym spotkaniu. Pracujemy w zespołach nad wybranym tematem i nie mamy określonych dni i godzin, głównie ze względu na godziny zajęć i inne zainteresowania. Staramy się, aby każdą myśl lub rozwiązanie wspólnie przedyskutować, jak i zdecydować co mamy zrobićdalej.

Opiekun naukowy: mgr inż. Artur Guzowski
Prezes
: Sławomir Pyka
Siedziba: Pracownia Napędów Hydraulicznych (budynek 6, I p., pok. 113)
Kontakt: 012 628 33 32 lub guzowski@mech.pk.edu.pl