KN Metody Elementów Skończonych (MES)

image_pdfimage_print

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą młodych, ambitnych i pracowitych ludzi, którzy mają chęć do robienia czegoś więcej niż realizowanie planu studiów. Chcemy rozwijać nasze zainteresowania, realizować własne pomysły oraz poszerzać wiedzę w zakresie zastosowania Metody Elementów Skończonych  (MES) w obliczeniach konstrukcji mechanicznych oraz biomechanicznych ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania dedykowanych programów komputerowych.

Co robimy?

Koło realizuje swoje cele i zadania poprzez: realizację wybranych projektów w laboratorium komputerowym, udział w sesji kół naukowych, wyjazdy do siedzib firm zainteresowanych współpracą, udział w konkursach, pozyskiwanie oraz realizacja projektów od podmiotów gospodarczych, konsultowanie prac dyplomowych z obszaru Metody Elementów Skończonych, udział w imprezach popularno-naukowych, konferencjach naukowych oraz w innych formach promocji i popularyzowania zastosowań Metody Elementów Skończonych, jak również realizację zadań promocyjnych powierzonych przez Rektora, Dziekana lub Dyrektora Instytutu.

Jak do nas dołączyć?

Spotkania koła naukowego odbywają się (w tym semestrze) co tydzień we wtorki od godz. 17.00 w sali 23B (budynek główny, 6-te piętro, korytarz południowy). Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane obliczeniami za pomocą MES w szczególności mogące wykazać już pewne osiągnięcia w tym zakresie.

 

Opiekun naukowy: dr inż. Paweł Foryś
Prezes: Justyna Bednarek
Siedziba: Instytut Mechaniki Stosowanej (budynek 5, V p., pok. 511)
Kontakt: 012 628 33 75 lub 668 512 586 lub Pawel.Forys@pk.edu.pl