KN Pojazdy Samochodowe

image_pdfimage_print

Kim jesteśmy?

Nasze Koło Naukowe „Inżynier Ścigant” przeznaczone jest dla studentów Wydziału Mechanicznego PK, a w szczególności tych ze specjalności Budowa i Badania Pojazdów Samochodowych. Nazwa naszego Koła wyraża główne cele prowadzonej działalności,
tj.: zadaniem „Inżyniera” rozwijanie umiejętności zwiększania osiągów samochodu, a zadaniem „Ściganta” jest umiejętność pełnego wykorzystania tych osiągów na torze.

Co robimy?

Członkowie Koła są wspierani i inspirowani w ich dalszym rozwoju naukowy poprzez rozwiązywanie wybranych zagadnień dynamiki, konstrukcji i badań samochodów stosowanych w sporcie (wyczynowym i amatorskim).

Cele statutowe KN Inżynier Ścigant są realizowane m.in. poprzez spotkania poświęcone wykładom i seminariom tematycznym, wykonywanie przykładów obliczeniowych z wykorzystaniem specjalizowanego oprogramowania, udział w studenckim ruchu naukowym, czy wreszcie treningi praktyczne na torach wyścigowym.

Jak do nas dołączyć?

Spotkania w ramach Koła odbywają się w s.55 (sala komputerowa), bud. 1b WM, w halach laboratoryjnych Katedry Budowy i Badania Pojazdów oraz na torach gokartowych i samochodowych.

Serdecznie zapraszamy !

Opiekun naukowy: dr inż. Michał Maniowski
Prezes: mgr inż. Michał Kluziewicz
Siedziba: budynek 1b, p., pok. 2.15
Kontakt: tel. 12 628 3524

https://www.mech.pk.edu.pl/m4/page/24,studenckie_kola_naukowe