konkurs

Konkurs Prezentacji Multimedialnych w Językach Obcych rozstrzygnięty!

Czy współcześni inżynierowie mają niezbędne narzędzia aby sprostać wyzwaniom przyszłości?
Na to pytanie próbowali odpowiedzieć finaliści Konkursu Prezentacji Multimedialnych w językach obcych zorganizowanego przez Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych pod honorowym patronatem JM Rektora PK, profesora Kazimierza Furtaka.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród studentów, o czym świadczy fakt, że nadesłano aż 28 zgłoszeń z wszystkich wydziałów Politechniki. Większość zgłoszonych prezentacji była w języku angielskim, ale język rosyjski i niemiecki także miały swoją silną reprezentację. Eliminacje przeprowadzone w Studium wyłoniły szóstkę finalistów:
Katarzynę Famulok (WM, język niemiecki), Marię Gaworek (WIL, język angielski), Martę Kittel (WIL, język niemiecki), Łukasza Paska (WIL, język angielski), Magdalenę Srokę (WM, język rosyjski) oraz Julię Sudoł (WM, język angielski).

Finał odbył się 3 grudnia o godz. 13.00. W wypełnionej po brzegi Kotłowni (co bardzo cieszy) finaliści – reprezentujący dwa wydziały: Mechaniczny oraz Inżynierii Lądowej – przedstawili swoje prezentacje w trzech językach: angielskim, niemieckim oraz rosyjskim.
Jury pod przewodnictwem Pani Kierownik SPNJO, mgr Elżbiety Han-Wiercińskiej pracowało w następującym składzie: przedstawicielka JM Rektora – Pani mgr Anna Pawlik, dostojni delegaci z poszczególnych wydziałów: prof. dr hab. inż. Tadeusz Sobczyk (WIEK), prodziekan WIL, Pan dr inż. Michał Pazdanowski, Pan dr hab. inż. Michał Zielina, prof. PK (WIŚ), Pan dr hab. inż. Marcin Banach (WIiTCh), prodziekan WM, Pan prof. dr hab. inż. Artur Ganczarski, Pan dr inż. arch. Rafał Zawisza (WA) oraz lektorzy SJO, Pani mgr Dorota Duchnowska (język rosyjski) i Pan mgr Dariusz Guzik (język niemiecki) jak również delegatka Samorządu Studenckiego PK, Pani Daria Kowalska.
Wyłonienie najlepszych nie było łatwym zadaniem, gdyż wszyscy finaliści prezentowali bardzo wyrównany poziom, świetne przygotowanie językowe oraz merytoryczne. Ostatecznie zarówno I nagrodę (bon podarunkowy o wartości 2500 zł do realizacji w sieci sklepów Komputronik) jak i Nagrodę Publiczności (bon podarunkowy o wartości 500 zł) otrzymała studentka Wydziału Mechanicznego, Pani Julia Sudoł za prezentację w języku angielskim zatytułowaną Engineering of Industrial Design. II nagroda przypadła w udziale studentowi Inżynierii Lądowej, Panu Łukaszowi Paskowi (bon podarunkowy o wartości 900 zł), a III nagroda – studentce Wydziału Mechanicznego, Pani Katarzynie Famulok (bon podarunkowy o wartości 250zł). Nagrody I, II oraz III zostały ufundowane przez JM Rektora PK, natomiast Nagrodę Publiczności ufundowała Firma Komputronik. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali również dyplomy uczestnictwa, a także drobne upominki z logo PK. Wśród licznie zgromadzonej publiczności również rozlosowano drobne upominki.

Wszystkim finalistom, a w szczególności laureatom nagród, bardzo serdecznie gratulujemy sukcesu!!!