Międzynarodowe Kursy Grafiki i Tkaniny Artystycznej PATA 2015

image_pdfimage_print

Uprzejmie informujemy, że Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi we współpracy z KAUS Urbino zaprasza studentów i miłośników sztuki do udziału w Letnich Międzynarodowych Kursach Grafiki i Tkaniny Artystycznej PATA 2015. Dwie poprzednie edycje przyciągnęły do Łodzi artystów z 19 krajów, takich jak: Włochy, USA, Kanada, Chiny czy RPA. Tegoroczny program obejmuje 10 kursów podzielonych na 2 sesje.

Pomiędzy 23 lipca, a 6 sierpnia 2015 roku uczestnicy kursów będą mogli zdobywać nowe doświadczenia w dziedzinach takich jak: serigrafia i kolagrafia na kursie prof. Sławomira Ćwieka, techniki litograficzne na kursie prof. Witolda Warzywody oraz tkanina eksperymentalna poprowadzona przez prof. Michaela Brennanda Wooda z Wolverhampton University w Wielkiej Brytanii. Jako dopełnienie oferty dydaktycznej w 2015 roku odbęda się dwa kursy interdyscyplinarne: komponowanie czasu i przestrzeni pod kierunkiem prof. Danuty Wieczorek oraz kurs papieru czerpanego prowadzony przez prof. Ewę Latkowską – Żychską.

Od 10 do 22 sierpnia 2015 kursanci będą zgłębiać tajniki druku wklęsłego na kursie prof. Krzysztofa Wawrzyniaka, druku wypukłego pod kierunkiem prof. Dariusza Kacy, grafiki w przestrzeni na kursie prof. Kestutisa z Akademii w Wilnie, a także tkaniny artystycznej i obiektu eksperymentalnego pod kierunkiem prof. Jolanty Rudzkiej-Habisiak oraz druku na tkaninie pod kierunkiem prof. Krystyny Czajkowskiej.

Szczegółowy program i regulamin kursów zamieszczony jest na stronie www.pata.asp.lodz.pl i Facebook: Summer-Courses-PATA.