NEWAG daje stypendia najzdolniejszym studentom PK

image_pdfimage_print

Spółka NEWAG IP Management, należąca do Grupy NEWAG aby wspierać najzdolniejszych i najbardziej zaangażowanych studentów interesujących się transportem szynowym ufundowała stypendia dla studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Finansowe wsparcie w wysokości 1100 zł netto miesięcznie jest przyznawane na jeden semestr, ale można je otrzymać na dłuższy okres pod warunkiem wcześniejszego zaliczenia stażu i uzyskania co najmniej 4,5 z średniej ocen semestralnych.

Pierwszymi stypendystami Newagu zostali studenci prowadzonej przez Instytut Pojazdów Szynowych Wydziału Mechanicznego specjalności Inżynieria Produkcji Środków Transportu Masowego: Elżbieta Bołoz, Natalia Grzyb, Marek Kalinowski i Daniel Statucki.

 

Wręczenie stypendiów odbyło się 14 marca br. w krakowskim biurze konstrukcyjnym NEWAG przy ul. Klimeckiego. Tam też, lub w siedzibie w Nowym Sączu, stypendyści odbędą semestralny staż zawodowy, wykonując pod okiem opiekunów konkretne zadania. Będą one związane w dużej mierze z projektowaniem i rozwojem dokumentacji technicznej pojazdów kolejowych oraz ich produkcją – przede wszystkim właśnie w tej dziedzinie studenci będą zdobywać umiejętności i kompetencje zawodowe, które w przyszłości zaowocują dobrą pracą w renomowanym przedsiębiorstwie. Przygotowany przez NEWAG program stypendialny „Prodesse in posterum” wybiega zatem w przyszłość i dzięki niemu młodzi zdolni studenci Politechniki Krakowskiej mają szansę na rozwój osobisty i zawodowy. Idąc za tą myślą Instytut Pojazdów Szynowych Politechniki Krakowskiej przy współpracy z firmą NEWAG otwiera od przyszłego roku nową, prowadzoną na kierunku Transport specjalność: Inżynieria Pojazdów Szynowych wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na pracowników w sektorze transportu kolejowego.

W uroczystym wręczeniu 14 marca pierwszych stypendiów uczestniczyli: Prezes NEWAG IP Józef Michalik, Dyrekcja Instytutu Pojazdów Szynowych oraz Maciej Górowski – Kierownik Działu Badań i Rozwoju w firmie NEWAG, będący jednocześnie koordynatorem programu stypendialnego.

Kolejną edycję programu stypendialnego firma NEWAG zaplanowała na początek roku akademickiego 2017/2018.

http://inforail.pl/newag-daje-najzdolniejszym-studentom-stypendia_more_93412.html

http://m8.mech.pk.edu.pl/index.php/pl/