OddziałBPKnaWydzialeMechanicznymBWM

Organizacja pracy Biblioteki Politechniki Krakowskiej od dnia 4 maja 2020r:

image_pdfimage_print

Organizacja pracy Biblioteki Politechniki Krakowskiej od dnia 4 maja 2020r:

Z dniem 4 maja 2020 r. zostaje uruchomiona wyłącznie usługa wypożyczenia książek:
–  Kampus Warszawska – Wypożyczalnia BPK (okienko obok wejścia) w godz. 9:00-12:00
–  Kampus Czyżyny – Wypożyczalnia BWM (okienko obok wejścia) w godz. 9:00-12:00

Zamawianie książek przez system biblioteczny jest cały czas możliwe.

Nadal pozostają wstrzymane zwroty książek, które będą możliwe nie wcześniej niż po 24 maja. Wyjątkiem będą zwroty związane z podbiciem karty odejścia – jedynie te będą przyjmowane.

Wstrzymane są wszystkie wypożyczenia międzybiblioteczne zarówno krajowe jak i zagraniczne.

Konta biblioteczne, których termin ważności upływał między 12 marca a 29 września zostały przedłużone do 30 września 2020 r.

Terminy zwrotów wypożyczonych książek zostaną przedłużone do 30 września 2020 r.

Za okres, kiedy nie było możliwości zwrotu książek (tj. od 12 marca), opłaty za przetrzymane książki zostaną odpowiednio obniżone.

Wszelkie pytania związane z obsługą kont bibliotecznych w tym: okresem ważności kont, prolongatami, zwrotami książek i kartami obiegowymi należy kierować:
– do Wypożyczalni BPK: wbg@biblos.pk.edu.pl
– do Wypożyczalni BWM: wbwm@biblos.pk.edu.pl

Pozostałe agendy BPK są zamknięte do odwołania.

Udostępnianie norm – zainteresowani użytkownicy proszeni są o kontakt mailowy z wypożyczalniami BPK, przygotowano specjalną procedurę dla zainteresowanych normami.

Dostęp do zasobów i usług elektronicznych pozostaje bez zmian. Ewentualne pytania w tej sprawie należy kierować do Oddziału Zbiorów Ciągłych i Elektronicznych BPK: czasopisma@biblos.pk.edu.pl.

Informacje dla doktorantów przed obroną rozprawy doktorskiej – procedura przyjmowania dokumentów i prac pozostaje bez zmian, z wyjątkiem tego, że dokumenty, zaadresowane do Biblioteki PK należy złożyć w Kancelarii uczelni. Odbiór podpisanych dokumentów w „okienku wypożyczalni”. Ewentualne pytania w tej sprawie należy kierować na adres: agnieszka.gorska@pk.edu.pl.

W sprawach ogólnych należy kontaktować się na adres: listy@biblos.pk.edu.pl.
Sekretariat Biblioteki pełni dyżur telefoniczny (tel.: 12 628 20 14) od poniedziałku do piątku w godzinach: 10.00 -13.00.

Z pracownikami Biblioteki PK można się skontaktować za pomocą poczty elektronicznej kierowanej na adresy zamieszczone w spisie pracowników PK.

Kontakt do Oddziału Informacji Naukowej BPK:
– w sprawach ogólnych: oin@biblos.pk.edu.pl
– w sprawach dot. bazy Bibliografia Publikacji Pracowników PK (BPP) na adres: bibliografia@biblos.pk.edu.pl (na bieżąco obsługiwane są także uwagi/zapytania dot. BPP wysyłane z poziomu rekordu publikacji za pomocą ikony pytajnika).

Ze względu na zmieniającą się sytuację epidemiczną, prosimy o śledzenie komunikatów na stronie internetowej Biblioteki oraz profilu BPK na Facebooku, które będą ukazywały się na bieżąco.