„Automatyka i robotyka – zawody przyszłości” – Święto Szkoły w ZSM nr 1 w Krakowie

26 października 2021 r. w  Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie odbyło się  Święto Szkoły o tematyce „Automatyka i robotyka – zawody przyszłości”. Uczestniczyli w nim przedstawiciele Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Tematyką przewodnią spotkania były zagadnienia z zakresu techniki automatyki i  robotyki. Przedstawiciele uczelni i pracodawców z branży automatyki i robotyki przedstawili uczestnikom charakterystykę rynku pracy i studiów wyższych. Przedstawiciele Wydziału Mechanicznego PK przekazali  informacje na temat rekrutacji na kierunki studiów prowadzone na Politechnice Krakowskiej oraz możliwości rozwoju zawodowego w trakcie studiów i po ich ukończeniu. Uczniom Zespołu Szkół Mechanicznych została także zaprezentowana ,,Cyber-ryba”- podwodny robot mobilny, który wzbudził ogromne zainteresowanie uczniów.

Fot. Wojciech Nowak