Wydział Mechaniczny – kampus Czyżyny

Od wielu już lat nasz Wydział w całości mieści się na terenie kampusu w Czyżynach – pomiędzy centrum Krakowa i Nowej Huty.

Coraz mniej osób pamięta czasy, gdy mieścił się  przy ul Warszawskiej 24 i w miarę rozrastania się borykał  z problemami lokalowymi, co odczuwali zarówno pracownicy, jak też studenci.

Wprawdzie obecnie jest trochę oddalony od  ścisłego centrum Krakowa, ale dzięki komunikacji miejskiej nie jest to zbyt kłopotliwe, za to w najbliższym otoczeniu jest sporo terenów zielonych – rozległy Park Lotników Polskich (z Muzeum Lotnictwa), co warto docenić.

Zapraszamy do oglądnięcia naszego Wydziału z zewnątrz – tak, jak zarejestrował to aparat fotografa Jana Zycha.

W budynkach mieszczą się sale dydaktyczne (w tym trzy aule i liczne laboratoria), pokoje pracowników, kioski, bufet i nowa biblioteka (filia Biblioteki Głównej  Politechniki Krakowskiej), w której zbiorach mieści się kolekcja książek ofiarowanych przez rodzinę, a należących do nieżyjącego już, wybitnego pracownika naszego Wydziału – prof. dr hab. inż. Michała Życzkowskiego.

Oto kilka zdjęć z czytelni biblioteki.
Budynki Wydziału są ciągle unowocześniane – obecnie już są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych (podjazd, winda, toaleta) i część sal jest klimatyzowana.
Na terenie kampusu można korzystać z bezprzewodowego internetu, co stanowi duże udogodnienie (zwłaszcza dla studentów) oraz znaleźć czas na rekreację w hali sportowej i  na kortach tenisowych, które przylegają do zabudowań Wydziału.

W pobliżu znajdują się także domy akademickie i klub studencki  naszej Uczelni.