Dwa wynalazki z WM na Demo Day Innowacji 4.0!

Demo Day Innowacji 4.0 to współorganizowane przez pięć krakowskich Uczelni wydarzenie, podczas którego w jednym miejscu swoje wynalazki będzie mogło zaprezentować aż 66 zespołów badawczych.

Centra Transferu Technologii pięciu krakowskich uczelni: Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Rolniczego po raz drugi zapraszają na wspólne wydarzenie umożliwiające bezpośrednią rozmowę z twórcami wynalazków rozwijanych w ramach projektu współfinansowanego przez Ministerstwa Edukacji i Nauki z programu Inkubator Innowacyjności 4.0.

Tematyka technologii jest bardzo zróżnicowana: od nowych urządzeń poprzez materiały, żywność funkcjonalną oraz ochronę środowiska naturalnego, aż po nowe terapie i leki. Łączy je to, że wszystkie mają szansę stać się dostępnymi na rynku produktami lub usługami, które odpowiadają na ważne potrzeby i wyzwania.

Z Wydziału Mechanicznego w Demo Day Innowacji wezmą udział dwa projekty:

1. Innowacyjny wzorzec dla mulitisensorycznych maszyn pomiarowych

Opracowywany wzorzec pozwala na wyznaczenie większości parametrów opisujących dokładność urządzenia, w tym porównanie wyników osiąganych przez system pomiarowy w pracy w trybie stykowym i bezstykowym (optycznym). Bezpośrednią korzyścią wynalazku jest możliwość sprawdzenia systemów multisensorycznych za pomocą jednego wzorca. Będzie to miało również wpływ na ograniczenie czasu potrzebnego na przeprowadzenie procedury sprawdzenia. Rozwiązanie jest odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów indywidualnych, na których spoczywa obowiązek dokonywania badań okresowych i sprawdzających, oraz laboratoriów wzorcujących, ponieważ pozwoli on na określenie dokładności koincydencji sprawdzanego systemu.
Kierownikiem zespołu jest dr inż. Wiktor Harmatys z Laboratorium Metrologii Współrzędnościowej.

2. Mobilna platforma narzędziowa z napędem hybrydowym

Mobilna platforma narzędziowa o napędzie hybrydowym z możliwością zdalnego sterowanego ułatwiająca pracę w wielu sektorach gospodarki m.in. w rolnictwie, budownictwie i pracach komunalnych. Dzięki łatwości w adaptacji dokupowanych narzędzi pozwala na indywidualne dostosowanie do potrzeb finalnego odbiorcy.
Kierownikiem zespołu jest Michał Iwański – student Automatyki i Robotyki. Więcej informacji w filmie:

Demo Day Innowacji 4.0 odbędzie się 9 marca w Auditorium Maximum, ul. Krupnicza 33.
Podczas wydarzenia będzie można porozmawiać z twórcami wynalazków rozwijanych w ramach projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki z programu Inkubator Innowacyjności 4.0. Wydarzenie będzie okazją do skorzystania z konsultacji z rzecznikami patentowymi z Okręgu Małopolskiego Polskiej Izby Rzeczników Patentowych czy z doradcami podatkowymi z Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Podczas takich indywidualnych rozmów podpowiedzą oni jak skorzystać z ulg podatkowych na działalność B+R.

Link do zapisów: https://demodayinnowacji.pl/plan-wydarzenia#pw
Więcej informacji: https://demodayinnowacji.pl/