Salumanus

Firma Salumanus dla studentów Informatyki Stosowanej

Po przerwie spowodowanej pandemią, jako pierwsi do sali szkoleniowej Salumanus wracają studenci kierunku Informatyka Stosowana. Podczas warsztatów, prowadzonych przez ekspertów firmy, nauczą się zaawansowanej konfiguracji przełączników sieciowych DCN. W planie jest omówienie m.in. mechanizmów bezpieczeństwa, loggingu i routingu. Salumanus proponuje udział w certyfikowanym szkoleniu, z którego skorzystało już ponad 400 profesjonalnych administratorów sieci.

– Cieszymy się z nowego otwarcia we współpracy z firmą Salumanus. Trudny czas pandemii na szczęście za nami i możemy wrócić do inicjatyw, które przynoszą wiele korzyści naszym studentom. Udział w szkoleniach, stażach i praktykach oferowanych przez firmę Salumanus da naszym wychowankom cenne umiejętności i wyróżni ich inżynierskie CV, gdy będą wchodzić na rynek pracy – mówi rektor PK prof. Andrzej Białkiewicz.

– Mamy doświadczonych trenerów i rozbudowane zaplecze testowe, które pozwala na stworzenie warunków zbliżonych do rzeczywistych. To wszystko, już po raz kolejny, oferujemy studentom w ramach współpracy z Politechniką Krakowską – opisuje Marcin Bała, prezes zarządu Salumanus.

Sprzęt sieciowy DCN studenci znają już z laboratorium sieciowego, które dzięki współpracy firmy Salumanus działa od 2018 r. w Katedrze Informatyki Stosowanej WM. Salumanus wyposażył laboratorium dydaktyczne m.in. w przełączniki sieciowe DCN klasy L3 Enterprise wraz z okablowaniem. W ramach współpracy inżynierowie firmy wygłaszają też wykłady na temat zarządzania sieciami. Dodatkowo, w tym roku akademickim eksperci uczestniczyli w konsultacjach programu kształcenia na kierunku Informatyka Stosowana.

– Mieliśmy świadomość, że dobry plan studiów, czyli taki, który zapewni naszym absolwentom atrakcyjność na rynku pracy, musi być konsultowany z pracodawcami. Od przedstawicieli firmy Salumanus otrzymaliśmy bardzo cenne wsparcie w tym zakresie – mówi dr hab. inż. Aneta Gądek-Moszczak, prof. PK, opiekun kierunku. – Połączenie naszego akademickiego spojrzenia oraz doświadczenia i znajomości trendów rozwoju technologii informatycznych stosowanych we współczesnym przemyśle zaowocowało opracowaniem nowego planu studiów, który zapewni wykształcenie takich absolwentów, na których czekają pracodawcy.

Studentów informatyki ze wszystkich wydziałów PK zainteresowanych tematem sieci i transmisji optycznej, krakowska firma zaprasza do udziału w Laboratorium Kariery Salumanus. To program praktyk i staży, w ramach których uczniowie techników lub studenci stają się członkami zespołów technicznych. Biorą udział w prawdziwych projektach i otrzymują wsparcie mentora. Najbardziej zaangażowani mają szansę na stałe zatrudnienie w Salumanus. Formularz rejestracyjny znajduje się na stronie: kariera.salumanus.com

– Kontakt z rynkiem pracy już w trakcie studiów daje studentom znakomitą szansę zmierzenia się z oczekiwaniami przyszłych pracodawców. Daje możliwość, by wykorzystać wybieralność przedmiotów do zaplanowania indywidualnej ścieżki studiów w taki sposób, by zwiększyć szanse na zdobycie wymarzonej pracy – zachęca dr hab. inż. Aneta Gądek-Moszczak, prof. PK.

Firma Salumanus dostarcza rozwiązania do budowy nowych i rozbudowy istniejących sieci telekomunikacyjnych. Od 20 lat specjalizuje się w optymalizacji transmisji danych i utrzymania sieci, zarówno pod względem możliwości, jakości jak i kosztów. Oferuje zaawansowane wsparcie techniczne i szkoleniowe na każdym etapie projektu. Posiada własne laboratorium optyczne, w którym prowadzone są prace badawczo-rozwojowe. Partnerem Salumanus są firmy sektora telekomunikacyjnego, integratorzy systemów informatycznych, dostawcy usług internetowych oraz centra danych.

Źródło: mat. prasowe PK