W studiu nagraniowym siedzą 3 osoby - po lewej kobieta i mężczyzna, po prawej mężczyzna. Pomiędzy nimi na stoliku jest mikrofon. W tle szaro-pomarańczowe, kwadratowe płytki.

Laureaci nagrody rektora za e-kursy z Zakładu Chłodnictwa i Klimatyzacji inspirują

Centrum e-Edukacji przygotowało cykl filmów zatytułowany „Inspiracje”. Pozwalają one zajrzeć za kulisy tworzenia kursów, które zostały nagrodzone w 2023 r. 17 listopada odbyła się premiera filmu o laureatach zespołowej nagrody rektora z Wydziału Mechanicznego.

Zespół z Zakładu Chłodnictwa i Klimatyzacji  Katedry Inżynierii Cieplnej i Procesowej: prof. Beata Niezgoda-Żelasko, mgr inż. Jan Kuchmacz i mgr inż. Marlena Sołek zostali nagrodzeni za przygotowanie bloku 18 e-kursów, m.in.: „Automatyka Chłodnicza i Klimatyzacyjna”, „Podstawy Chłodnictwa”, „Podstawy Wentylacji”, „Podstawy Klimatyzacji”, „Systemy i urządzenia chłodnicze”, „Wymiana ciepła w technice chłodniczej i klimatyzacyjnej”.

Przygotowane materiały służą zarówno studentom, jak i uczniom szkół średnich. Dzięki kursom pracownicy mogą podzielić się swoją wiedzą, a także wyeksponować swój dorobek naukowy, doświadczenie i prawdziwą pasję.

Zachęcamy do obejrzenia filmu – można dowiedzieć się jak powstawały nagrodzone e-kursy oraz jakie strategie i narzędzia pomogły ich twórcom zdobyć wyróżnienie. Cykl „Inspiracje” stanowi też doskonałe źródło wiedzy na temat skutecznej komunikacji w e-learningu. Dla wszystkich nauczycieli zarówno akademickich, jak i szkolnych mogą być one źródłem pomysłów, a także wiedzy o innowacyjnych metodach nauczania. Dzięki nim będą mogli dowiedzieć się jak projektować kursy i tworzyć dostępne oraz atrakcyjne materiały dydaktyczne. Wykorzystując wiedzę i doświadczenie twórców można odkryć także możliwości platformy Delta.