Nabór wniosków do Budżetu Studenckiego

Rozpoczął się nabór wniosków do projektu Budżetu Studenckiego dla studentów i doktorantów Politechniki Krakowskiej.

W pierwszej edycji budżetu studenckiego, wzorowanego na idei budżetu obywatelskiego, pula środków wynosi 20 tys. zł.

Termin naboru wniosków mija 28 lutego 2023. Budżet Studencki stanowi szczególną formę konsultacji społecznych w sprawie przeznaczenia środków na wskazane przez studentów i doktorantów Politechniki.

Kto może zgłaszać projekty?

Każdy student i doktorant Politechniki Krakowskiej może złożyć propozycję projektu, na który będą mogli głosować odpowiednio wszyscy pracownicy i wszyscy studenci PK. Projekty, które zyskają największe poparcie zostaną wpisane do budżetu PK

Jakie projekty mogą być zgłaszane do Budżetu Studenckiego?

Mogą być zgłaszane projekty różnego rodzaju, ważne aby miały charakter ogólnouczelniany i mogły z niego skorzystać szerokie grono studentów i doktorantów PK. Mogą to być zarówno propozycje warsztatów, czy szkoleń, jak i zakup sprzętu, a nawet propozycja jakiegoś eventu artystycznego czy pokazu talentów.

Przykładowe projekty:

• organizacja szkoleń, warsztatów, kursów, turniejów, spotkań, gier, quizów,
  • organizacja występu artystycznego, pokazu artystycznego, integracji, pokazu filmowego,
  • realizacja usług doradczych i konsultacji,
  • tworzenie kampanii promocyjnych i informacyjnych,
  • zakup małej infrastruktury i sprzętu

Zgłaszane projekty nie mogą dotyczyć prac remontowych i budowlanych.

Jakie kryteria muszą spełniać projekty?

• być zgodne z przepisami prawa, regulacjami wewnętrznymi PK i Fundacji PK;
  • uwzględniać stosowne uwarunkowania techniczne i być technicznie wykonalne;
  • w przypadku projektów przewidujących zakup małej infrastruktury muszą być zlokalizowane na terenie nieruchomości pozostających we władaniu PK;
  • być możliwe do zrealizowania do końca następnego roku od momentu rozstrzygnięcia danej edycji Budżetu Studenckiego;
  • mieścić się w budżecie określonym przez Zespół ds. Budżetu Studenckiego;
  • spełniać kryterium gospodarności, rzetelności i celowości w zakresie wykorzystania potencjalnych środków;
  • nie mogą dotyczyć przeprowadzenia prac remontowych i budowlanych

Jaka jest wielkość środków w ramach Budżetu Studenckiego?

W ramach Budżetu Studenckiego zostanie rozdysponowane 20 000 zł

W jaki sposób można zgłaszać propozycje projektów?

Wszystkie projekty do budżetu obywatelskiego muszą być zgłaszane na formularzu dostępnym na tronie: https://fundacjapk.com/budzet-studencki/.

Należy ponadto spełnić dodatkowe warunki, o których mowa w Regulaminie. Należy wysłać skan wypełnionego wniosku wraz z podpisem na adres e-mail Fundacji: kontakt@fundacjapk.com z tytułem wiadomości „Budżet Studencki – wniosek”

Jaki jest termin na złożenie wniosku?

Wnioski należy składać do 28 lutego 2023 r.

Kto może pomóc w napisaniu wniosku?

W ramach przygotowania projektu można zgłosić się na konsultacje projektu poprzez adres e-mail: kontakt@fundacjapk.com z tytułem wiadomości: “Budżet Studencki – konsultacje”. Pracownik Fundacji na konsultacjach pomoże sprecyzować pomysł i podpowie jak uzupełnić wniosek.

Szczegółowe informacje o Budżecie, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania można znaleźć na stronie Fundacji : https://fundacjapk.com/budzet-studencki/ oraz w wydarzeniu w serwisie Facebook https://fb.me/e/2ia2lrGeA

Źródło: Fundacja Politechniki Krakowskiej