siemens

PATRONAT FIRMY SIEMENS MOBILITY

Z wielką przyjemnością informujemy, że w dniu 28 listopada  podpisana została umowa o współpracy z firmą SIEMENS Mobility (https://new.siemens.com/pl/pl/produkty/transport.html) światowego lidera zajmującego się produkcją pojazdów szynowych, drogowych i lotniczych, specjalistycznych rozwiązań w dziedzinie transportu, inteligentnych systemów w zakresie mobilności i logistyki, które zwiększają dostępność infrastruktury, optymalizują przepustowość, zapewniają właściwe, efektywne kosztowo podejście dla spełnienia wymogów nowoczesnego, ekonomicznego transportu.

Umowa dotyczy przede wszystkim współpracy w obszarze naukowym i dydaktycznym, w tym objęcia przez SIEMENS Mobility patronatu nad nowym kierunkiem studiów: Inżynieria Środków Transportu. Współpraca dydaktyczna obejmuje bardzo szeroki obszar działalności firmy, a zwłaszcza problematyki istotnej dla kierunku:
– przemysłu kolejowego w zakresie innowacyjnych technologii wytwarzania i eksploatacji środków transportu,
– inteligentnych systemów transportowych i rozwiązań w zakresie mobilności,
– zintegrowanych rozwiązań dla transportu i logistyki.

Osobą odpowiedzialną za współpracę ze strony Uczelni jest Dyrektor Instytutu Pojazdów Szynowych PK – dr hab. inż. Maciej Szkoda, prof. PK.

 

https://www.pk.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3231:wspolpraca-politechniki-i-siemens-mobility&catid=49&lang=pl&Itemid=944

 

www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/siemens-mobility-rozpoczyna-wspolprace-z-politechnika-krakowska-94687.html

 

https://new.siemens.com/pl/pl/produkty/transport/nowosci/siemens-mobility-rozpoczyna-wspoprace-z-politechnika-krakowska.html