
Podpisanie umowy o współpracy z firmą MESco Sp. z o.o.
W dniu 10 lipca 2018r. Politechnika Krakowska podpisała umowę o współpracy z firmą MESco Sp. z o.o. – oficjalnym dystrybutorem oprogramowania ANSYS w Polsce.
W ramach podpisanej umowy, Politechnika Krakowska uzyskała nieodpłatny dostęp do licencji programu ANSYS wraz ze wsparciem technicznym, pozwalających na wykonywanie obliczeń z zakresu mechaniki, przepływów, elektrotechniki, elektroniki oraz telekomunikacji. Roczne, odnawialne licencje mogą być wykorzystane zarówno do badań naukowych, jak i dydaktyki. Program ANSYS – w kolejnych wersjach – jest wykorzystywany przez pracowników Wydziału Mechanicznego PK w sposób ciągły od 1991 roku, kiedy to rozpoczęto współpracę pomiędzy Wydziałem Mechanicznym PK a ośrodkiem badań jądrowych CERN w Genewie. Przez szereg lat wielu pracowników Wydziału, korzystając z ANSYSa, brało udział w modelowaniu i obliczeniach konstrukcji budowanych dla potrzeb m.in. eksperymentu LHC (Large Hadron Collider) dla CERN Genewa. Od kilkunastu lat program ANSYS jest wykorzystywany w procesie dydaktycznym prowadzonym na Wydziale Mechanicznym PK. Co więcej, w tym okresie na Wydziale Mechanicznym powstało wiele publikacji, monografii, podręczników dydaktycznych opracowanych z wykorzystaniem programu ANSYS. Znajomość programu ANSYS stanowi ogromny atut dla wszystkich absolwentów Wydziału w trakcie poszukiwania przez nich zatrudnienia. Dlatego zachęcamy również wszystkich studentów WM PK do ściągnięcia darmowej wersji oprogramowania, pozwalającej na naukę jego obsługi. Oprogramowanie ANSYS Student dostępne jest pod adresem https://www.ansys.com/academic/free-student-products
Firma MESco Sp. z o.o. wykonuje symulacje komputerowe z dziedziny mechaniki, przepływów, dynamiki, elektromagnetyzmu, optyki i innych. Prowadzi sprzedaż i wsparcie techniczne dla oprogramowania firm ANSYS oraz LSTC będących największymi graczami na rynku narzędzi do analiz numerycznych. Wspiera klientów szeroką gamą kursów otwartych oraz kursów indywidualnych. Ma do zaoferowania dwudziestopięcioletnie doświadczenie w dziedzinie wykonywania symulacji.