Europejski Tydzień Mobilności

Symulator Tramwaju – Europejski Tydzień Mobilności

Dziś rozpoczyna się Europejski Tydzień Mobilności (Zrównoważonego Transportu), który potrwa do 22 września.

Katedra Pojazdów Szynowych i Transportu  po raz kolejny włączaj się w obchody ETM, udostępniając wszystkim chętnym możliwość skorzystania z Symulatora Tramwaju NGT6.

22 września 2022 roku od godziny 13:00 do 17:00 będzie można spróbować swoich sił w prowadzeniu tramwaju po wirtualnym mieście, porozmawiać z wykwalifikowanymi instruktorami na temat jazdy tramwajami oraz poznać obowiązujące przepisy związane z ruchem drogowym w odniesieniu do tramwajów. Nie trzeba się zapisywać – wystarczy przyjść w wyznaczonych godzinach, szczegóły wraz z mapką dojazdu można znaleźć TUTAJ.

Europejski Tydzień Mobilności (dawniej Zrównoważonego Transportu) organizowany jest co roku od 16 do 22 września, a jego zwieńczeniem jest Dzień bez samochodu (22 września). Jego celem jest rozpowszechnianie wiedzy oraz znaczenia zrównoważonego transportu. Kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 r. zachęca mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej lub carpoolingu.

Serdecznie zapraszamy!

Program ETZT

 

 

Załączniki