Wizyta Absolwentów Wydziału Mechanicznego na 50-lecie ukończenia studiów

18 maja mieliśmy ogromną przyjemność gościć na Wydziale grupę Absolwentów rocznika 1969 – 1973.

Jubilaci świętujący 50 lecie ukończenia studiów kierunku mechanika, specjalizacji Pojazdów Samochodowych oraz Pojazdów Szynowych, przyjęli zaproszenie na kampus w Czyżynach i mieli okazję go zwiedzić. W latach ich studiów, siedziba Wydziału Mechanicznego mieściła się na kampusie głównym, przy ul. Warszawskiej.

Gości przywitał prof. Marek Kozień, prodziekan ds. nauki, który w imieniu Dziekana Wydziału  – prof. Jerzego Sładka, wręczył list gratulacyjny, oraz prezent od Studentów Wydziału Mechanicznego – wydrukowane na drukarce 3D popiersie patrona Uczelni – Tadeusza Kościuszki. Po części oficjalnej nie zabrakło wspomnień – zarówno z zajęć, jak i historii z politechnicznych rajdów.

Następnie Absolwenci udali się do Katedry Pojazdów Szynowych i Transportu, gdzie mogli zobaczyć Symulator Tramwaju NGT6 i porozmawiać z Jego twórcą – dr Maciejem Górowskim. Kolejnym punktem programu były odwiedziny w Katedrze Pojazdów Samochodowych, gdzie dzięki uprzejmości dr hab. inż. Marcina Nogi, prof. PK odbył się krótki wykład połączony z pokazem działania silników wodorowych, oraz zwiedzanie stanowisk dydaktycznych i laboratoryjnych.

Spotkanie-z-Dziekanem-768x576

Spotkanie z Dziekanem