wizyta studyjna w KZN

Wizyta studyjna w Kolejowych Zakładach Nawierzchniowych „Bieżanów” Sp. z o.o.

30 listopada studenci z Koła Naukowego „TRANSPORT” – Sekcja Pojazdy Szynowe odbyli wizytę studyjną w Kolejowych Zakładach Nawierzchniowych „Bieżanów” Sp. z o.o. (KZN Bieżanów).

Podczas prezentacji przedstawiciele KZN Bieżanów przedstawili studentom strukturę grupy kapitałowej oraz możliwości rozwoju zawodowego. Głównym celem wizyty było zapoznanie się z systemem logistycznym SWITCHER, który jest innowacyjnym rozwiązaniem gwarantującym wysoką jakość transportu i rozładunku rozjazdów kolejowych. Technologia zabezpiecza bloki rozjazdów kolejowych przed odkształceniami i uszkodzeniami na etapie załadunku w zakładzie produkcyjnym oraz w czasie transportu i rozładunku w miejscu zabudowy. Bazą systemu są wagony specjalistyczne o nazwie „Switcher” posiadające bezpieczny i precyzyjny systemem dźwigowy oraz moduły mocowania i usztywnienia transportowanych rozjazdów. Istotny w ocenie wysokiej przydatności projektu jest także fakt, iż poruszający się po liniach kolejowych wagon specjalistyczny z umocowanym blokiem rozjazdowym mieści się w skrajni taborowej, a praca dźwigów w miejscu montażu nie wymaga demontażu sieci trakcyjnej. Co istotne, system logistyki rozjazdowej KZN-u, którego kluczowym elementem są wagony, zapewnia możliwość transportu bloków rozjazdowych systemu KDP.

wizyta studyjna w KZN

Fot. materiały własne Koło Naukowe „Transport”