Wolontariusze akcji Mikołajki Studenci - Dzieciom

Wystartowała akcja Mikołajki – Studenci Dzieciom

Na Wydziale Mechanicznym rozpoczęła się zbiórka datków w ramach studenckiej akcji – „Mikołajki – Studenci Dzieciom”.

Jest to akcja charytatywna organizowana przez Samorząd Studencki Politechniki Krakowskiej i Radę Osiedla Domów Studenckich PK od 34 lat. W tegorocznej edycji, na wszystkich kampusach Politechniki Krakowskiej, ponad 50 wolontariuszy zbiera datki na zakup prezentów dla dzieci z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych w Krakowie, Sieborowicach, Miękini, Olkuszu, Chrzanowie, Bochni, Żmiącej koło Ujanowic.

Akcja zbierania datków potrwa do 3 grudnia, można też samodzielnie przygotować paczkę i dostarczyć do biura Samorządu Studenckiego PK przy ul. Warszawskiej (budynek CUP, pokój 107). Lista potrzebnych rzeczy jest aktualizowana na bieżąco – na profilu Mikołajki – Studenci Dzieciom w mediach społecznościowych.

Dziekan WM w towarzystwie wolontariuszy akcji Mikołajki Studenci-Dzieciom

Na zdjęciu: Dziekan prof. J.A.Sładek w towarzystwie Studentów-wolontariuszy akcji

fot. W. Nowak

Studenci - wolontariusze akcji Mikołajki Studenci Dzieciom