Wyjazd do zakładów Tenneco Automotive

image_pdfimage_print

Informacja o planowanym wyjeździe w listopadzie 2018 r.
do zakładów 
Tenneco Automotive Polska w Rybniku

W ramach realizacji współpracy naukowo-technicznej pomiędzy Instytutem Pojazdów Samochodowych i Silników Spalinowych Politechniki Krakowskiej a firmą Tenneco Automotive, w drugiej połowie listopada planuje się wyjazd grupy  studentów Wydziału Mechanicznego do zakładu produkcji układów wylotowych w Rybniku.

Zakłady Tenneco Automotive Polska w Rybniku, należące do amerykańskiego koncernu działającego w skali globalnej, są największym w Europie producentem układów wylotowych i systemów oczyszczania spalin samochodowych.

Zakład w Rybniku dostarcza swe produkty na pierwszy montaż do zakładów takich marek jak: Volkswagen, Volvo, Jaguar, Mercedes, BMW, Porsche. Obecnie zakład zatrudnia około 2300 pracowników, w tym około 160 osób w dziale badawczo rozwojowym.

Zapraszamy do udziału w tym wyjeździe zainteresowanych studentów, szczególnie kierunków „samochodowych” oraz z kierunków związanych z technologią ogólną, inżynierią materiałową oraz metrologią.

Zakład oferuje interesujące miejsca praktyk studenckich, jak również miejsca pracy dla absolwentów. Podczas wyjazdu przewidywane jest zwiedzanie linii produkcyjnych oraz ośrodka badawczo-rozwojowego, a także będzie możliwość indywidualnych spotkań związanych z podjęciem praktyk lub zatrudnienia.

 

Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z drem hab. inż. Krzysztofem Śliwińskim z Instytutu Pojazdów Samochodowych i Silników Spalinowych ( e-mail: ksliwin@pk.edu.pl  lub osobiście budynek G, pok. G-137)