Konkurs BASF

Zielony transport – I konkurs grantowy dla studentów

image_pdfimage_print

 

BASF Polska organizuje konkurs dla studentów „Drive Innovation. Przyszłość Zrównoważonego Transportu”. Wyzwanie? Zaprojektowanie innowacyjnego rozwiązania dla branży motoryzacyjno-transportowej. Uczestnicy będą mogli wykazać się wiedzą z zakresu chemii, fizyki i mechaniki. Na zwycięzców czeka nagroda 15 tys. zł oraz wycieczka do centrali BASF w Niemczech.

Jeśli chcesz kreować innowacje w branży motoryzacyjnej i transportowej, a elektromobilność i zrównoważony rozwój to Twój żywioł, koniecznie zbierz grupę i zgłoście swój pomysł w konkursie „Drive Innovation. Przyszłość Zrównoważonego Transportu” organizowanym przez firmę BASF. Nagrodą główną w konkursie jest 15 tys. zł oraz wycieczka do centrali BASF w Ludwigshafen nad Renem.

Organizator stawia przed studentami 4 wyzwania, a zadaniem uczestników jest znalezienie odpowiedzi na co najmniej jedno z nich:

  • ograniczenie emisji spalin
  • zwiększenie wydajności energetycznej
  • zaprojektowanie cyrkularności transportu przyszłości
  • zwiększenie bezpieczeństwa pojazdów.

Każda z propozycji powinna obejmować przynajmniej jeden z takich obszarów jak tworzywa sztuczne, lakiery samochodowe, baterie do środków transportu, infrastruktura dla transportu, płyny eksploatacyjne i paliwa, a także katalizatory. Do projektowania rozwiązania można wykorzystać produkty z portfolio BASF – są to płyny eksploatacyjne, środki smarne, dodatki do paliw, lakiery samochodowe, materiały aktywne katodowo, katalizatory i tworzywa sztuczne.

Do udziału w konkursie może zgłosić się zespół liczący od 2 do 5 osób, w tym opiekun merytoryczny ze strony uczelni. Zgodę uczelni na wzięcie udziału w inicjatywie przez studentów, a także wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać do 29 kwietnia 2022 roku pod adres email: katarzyna.kowalewska@partners.basf.com.

Na ocenę formularzy i wybranie 6 najlepszych projektów do kolejnej fazy jury ma czas do 17 maja 2022 roku. Drugi etap konkursu, polegający na prezentacji swoich projektów przez uczestników, odbędzie się 31 maja 2022 r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 1 czerwca 2022 roku na stronie konkursu.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy i wzór zgody uczelni na udział w konkursie dostępne są na stronie https://www.basf.com/pl/pl/who-we-are/drive-innovation-konkurs-dla-studentow.html.

BASF

BASF to największe na świecie przedsiębiorstwo chemiczne z siedzibą w Niemczech. Prowadzą działalność w sześciu segmentach: chemikalia, materiały, rozwiązania dla przemysłu, technologie powierzchniowe, żywienie i higiena, rozwiązania dla rolnictwa. Więcej informacji o firmie można znaleźć na stronie www.basf.com.