na ciemnym tle 3 palące się znicze

Zmarł prof. Janusz Krawczyk

image_pdfimage_print

 

Z wielkim smutkiem informujemy, że 1 października br. zmarł dr hab. inż. Janusz F. KRAWCZYK, prof. Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej.

prof. Janusz Krawczyk

Wybitny specjalista z zakresu inżynierii chemicznej i aparatury przemysłowej, ceniony w przemyśle ekspert z zakresu z ochrony środowiska, BHP oraz zagadnień przeciwpożarowych. Autor licznych monografii.Wieloletni Przewodniczący Rektorskiej Komisji ds. bezpieczeństwa i higieny pracy.

Aktywny uczestnik współpracy Politechniki Krakowskiej z Państwowym Uniwersytetem Chemiczno-Technologicznym w Iwanowie, którego był profesorem honorowym.  Współpracujący także m.in. z Uniwersytetem Technicznym w Berlinie oraz Politechniką Czeską w Pradze. Wyróżniony odznaczeniami państwowymi i uczelnianymi, m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, Honorową i Złotą Odznaką PK, a także Nagrodami Rektora Politechniki Krakowskiej oraz Dziekana Wydziału Mechanicznego za patenty i wzory użytkowe.

Niezwykle ceniony dydaktyk, wielokrotny zwycięzca w konkursach na najlepszego dydaktyka na Wydziale Mechanicznym PK.

Obdarzony niezwykłym poczuciem humoru, lubiany i szanowany przez współpracowników i studentów nauczyciel akademicki, wychowawca wielu pokoleń inżynierów.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 8 października 2021 r. o godz. 11.40 na Cmentarzu Rakowickim.