Szkolenia świadomościowe dla kadry Uczelni

Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami zaprasza kadrę naszej Uczelni na szkolenia świadomościowe nt. niepełnosprawności, które mają na celu przedstawienie kwestii, również praktycznie, związanych z codziennym funkcjonowaniem osób z niepełnosprawnościami oraz możliwościami ich wsparcia.

Kolejne szkolenie odbędzie się w terminach 12 i 28 października, w trybie stacjonarnym i potrwa ok. 6 godzin.

Program zakłada dostarczenie uczestnikom, wiedzy mającej wymiar praktyczny, do wykorzystania jej w codziennych kontaktach z osobami z niepełnosprawnościami. Zależy nam, abyśmy wspólnie tworzyli środowisko uczelniane użyteczne dla wszystkich studentów oraz pracowników, również tych ze szczególnymi potrzebami, tym bardziej, że zapewnianie dostępności jest jedną z podstawowych dobrych praktyk oraz jest obowiązkiem uczelni wynikającym m.in. z ustawy o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami z dn. 19 lipca 2019 roku.

W celu zapisu na szkolenie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy: https://bon.pk.edu.pl/rekrutacja/ oraz telefonicznie lub mailowo zgłosić chęć udziału w szkoleniu w wybrany terminie: bon@pk.edu.pl, tel. 12 638 20 08.

Szkolenie realizowane jest w ramach projektu Dostępna PK. Gorąco zachęcamy do udziału.