Katedra Pojazdów Samochodowych „Patronem Bezpiecznych Dróg 2023”

Wyróżnienie zostało przyznane podczas V Ogólnopolskiego Konwentu „Współpraca międzysektorowa i innowacje na rzecz bezpieczeństwa drogowego”.

W dniach 14 i 15 czerwca 2023r. w Warszawie, w sali NOT odbył się V Ogólnopolski Konwent „Współpraca międzysektorowa i innowacje na rzecz bezpieczeństwa drogowego”, zorganizowany przez Fundację „Nadzieja” Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych OPP, prowadzoną przez panią dr Aleksandrę Kieres. Motywem przewodnim tegorocznego spotkania byli „młodzi kierowcy”.

W panelach dyskusyjnych: innowacje, zdrowie, edukacja, infrastruktura, ekonomia i prawo, były omawiane zagadnienia bezpieczeństwa drogowego przez Przedstawicieli między innymi: wyższych uczelni, służb mundurowych (Policji, Straży Pożarnej), Zarządów Dróg, GDDKiA, Urzędów Marszałkowskich, Fundacji, Stowarzyszeń i firm prywatnych.

Szczegółowe informacje na temat Konwentu, w tym Patronów i Partnerów, Współorganizatorów, Patronów Medialnych i Partnerów Wspierających oraz harmonogram wystąpień, zamieszczone są TUTAJ.

W pierwszym dniu Konwentu, w godzinach wieczornych, podczas uroczystej Gali zostały wręczone tytuły honorowe i statuetki „Patrona Bezpiecznych Dróg 2023”, „Najbezpieczniejsze Województwo/Powiat/Miasto w Polsce 2022” i „Szlachetna Firma – Dobroczyńca w Biznesie”.
Tytułem honorowym „Patron Bezpiecznych Dróg 2023” została wyróżniona Katedra Pojazdów Samochodowych Politechniki Krakowskiej, czynnie reprezentowana we wszystkich dotychczasowych edycjach Konwentu przez dr inż. Roberta Janczura, prof. PK.

IMG_8073a-300x196

Certyfikat z wyróżnieniem dla Katedry Pojazdów Samochodowych

IMG_8070-300x225

Dr Aleksandra Kieres – Prezes Fundacji „Nadzieja” Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych i dr inż. Robert Janczur z Katedry Pojazdów Samochodowych PK

IMG_8068-300x225

Prof. Robert Janczur z przyznanym Katedrze Pojazdów Samochodowych PK wyróżnieniem.

IMG_8041-300x225

V Ogólnopolski Konwent „Współpraca międzysektorowa i innowacje na rzecz bezpieczeństwa drogowego”.

IMG_8048-300x225

Prof. Robert Janczur przemawia podczas Konwentu.

IMG_8075_small-225x300

Statuetka Patrona Bezpiecznych Dróg 2023