Wykład otwarty prof. mag. art. Thomasa Feichtnera

Zapraszamy na wykład otwarty prof. Thomasa Feichtnera pt. „Hands On Design – Thomas Feichtner Works”.

Prof. Thomas Feichtner jest uznanym na arenie międzynarodowej projektantem produktów i dyrektorem Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w FH-Joanneum w Grazu. Studiował wzornictwo przemysłowe na Uniwersytecie Sztuki i Projektowania w Linz i zaprojektował wiele produktów dla międzynarodowych marek, takich jak Swarovski, Laufen, Bene, Adidas, Head, Absolut, Lobmeyr i Augarten oraz realizował projekty we współpracy z takimi producentami jak Vitra, Thoneta i FSB.

Jego twórczość sytuuje się w połowie drogi między przemysłem a rzemiosłem. Jest laureatem międzynarodowych nagród za wzornictwo, a w 2011 roku otrzymał Austriacką Nagrodę Państwową w dziedzinie Designu. W latach 2009-2014 był profesorem projektowania produktu na Muthesius University of Fine Arts and Design w Kilonii, a od 2018 roku jest członkiem zarządu Association for Design w Austrii. W 2010 roku osobista monografia „Thomas Feichtner – Edge to Edge”, a w 2016 roku „Thomas Feichtner – Design Unplugged” została wydana przez MAK – Austriackie Muzeum Sztuki Stosowanej / Sztuki Współczesnej i wydana przez Birkhäuser Verlag.

Wykład odbędzie się online z transmisją na żywo 9 listopada o godz. 12:00, w Auli C04.

Czas trwania wykładu to 90 minut, oraz 30 minut na sesję pytań i odpowiedzi. Zarówno wykład jak i sesja Q&A prowadzone będą w języku angielskim. Osoby, które nie mogą wziąć udziału w wydarzeniu stacjonarnie, zachęcamy do dołączenia do spotkania poprzez link:

Wyklad-otwarty-Thomasa-Feichtnera