Podsumowanie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu – Wiceprezydent Andrzej Kulig w Symulatorze Tramwaju

Dziś o 12:30 odbyło się podsumowanie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, połączone z briefingiem prasowym. Na Wydziale Mechanicznym gościli: Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa ds. polityki społecznej i komunalnej, Ewa Bielas, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej i Klimatu, i Tomasz Zwoliński z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Klimatu, a także dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej – prof. Andrzej Szarata.

Wiceprezydent Kulig w krótkim podsumowaniu podziękował za wkład naukowców z Politechniki Krakowskiej w działania miasta związane ze zrównoważonym transportem, a prof. Sładek i prof. Szarata zapewnili o dalszym wsparciu Uczelni w rozwój Krakowa, podkreślając rolę studentów w tej współpracy.

Wiceprezydent Kulig spróbował też swoich sił w symulatorze tramwaju, gdzie pod czujnym okiem dr Macieja Górowskiego – współtwórcy, pomysłodawcy i instruktora Symulatora Tramwaju NGT6 – przejechał wirtualną trasę z Czyżyn do siedziby Urzędu Miasta.

Od godz. 13-17 w symulatorze wcielić się w rolę motorniczych mogli wszyscy chętni mieszkańcy Krakowa.

Dziekan-i-Prezydent-rotated

Na zdjęciu od lewej: wiceprezydent Andrzej Kulig i prof. Jerzy A. Sładek, fot. A. Mościcka

Prezydent-Kuig-w-symulatorze-1

Na zdjęciu: Wiceprezydent A. Kulig, dr M. Górowski, fot.: T. Rasiński