Plakat

Nasi naukowcy na wystawie plenerowej „Polscy Wynalazcy Dawniej i Dziś”

Dr inż. Marcin Morawski i dr inż. Marcin Malec i ich osiągnięcia naukowe zostali uhonorowani na wystawie plenerowej „Polscy Wynalazcy Dawniej i Dziś”.

Plakat

Plenerowa ekspozycja została zlokalizowana na odcinku Plant Krakowskich między Kościołem św. Anny a Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego.   Ma rozpowszechniać wiedzę o znanych historycznych i współczesnych inżynierach, wynalazcach oraz ich dokonaniach, a także zachęcić młodsze pokolenie do ich naśladowania i podjęcia dalszego kształcenia w dziedzinie techniki. Ekspozycję zorganizowała Krakowska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo – Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna  i Małopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa.

Wśród dokonań  współczesnych inżynierów z dziedziny z dziedziny automatyki i robotyki zostały przedstawiene osiągnięcia dr inż. Marcina Morawskiego i dr inż. Marcina Malca z Katedry Inżynierii i Automatyzacji Produkcji Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej – między innymi projekty naukowe, patenty i publikacje powiązane z pojazdami biomimetycznymi – CyberRyba, Śledzik, SABUVIS, HUV oraz konstrukcjami AquaBeeTech – urządzeniem wielofunkcyjnym dedykowanym dla pszczelarstwa.

Ekspozycja została oparta m.in. na fotografiach Jana Zycha. Wystawa odbywa się pod patronatami Marszałka Województwa Małopolskiego, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego i Prezydenta Miasta Krakowa.