Robot

Małopolska Noc Naukowców na Wydziale Mechanicznym – Fotogaleria

29 września po raz kolejny Wydział Mechaniczny wraz z Wydziałem Inżynierii Materiałowej i Fizyki Politechniki Krakowskiej otworzyły swoje laboratoria dla wszystkich Uczestników 17 edycji Małopolskiej Nocy Naukowców 2023.

Podczas tegorocznej edycji nasz Wydział odwiedziło niemal 2 tysiące osób, a przygotowane pokazy zainteresowały Uczestników w każdym wieku! Tradycyjnie – ogromnym powodzeniem cieszył się Symulator Tramwaju NGT6, ale nie zabrakło również chętnych do spróbowania swoich sił w Symulatorze Formuły 1. Warsztaty z druku 3D przyczyniły się do powstania wielu ciekawych projektów, a zabawy z robotami zachęciły zwłaszcza młodych Uczestników do  zgłębiania również zagadnień automatyzacji i robotyki podwodnej.

Jak zwykle ogromnym powodzeniem cieszyło się stanowisko do samodzielnego robienia hydrożeli, a doświadczenia dotyczące osadzania kropel na różnych powierzchniach również było oblegane przez amatorów eksperymentowania. Sympatycy wirtualnej rzeczywistości mieli aż 3 stanowiska VR do wyboru, można było pobawić się kamerą termowizyjną i zobaczyć kaskadę chłodniczą. Starsi Uczestnicy mogli w tym czasie pozwiedzać laboratorium z maszynami pomiarowymi i zaglądnąć do tomografu przemysłowego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok!