Studentka WM współautorką poradnika wyjaśniającego tajniki modelowania 3D!

Autorami publikacji „Modelowanie w Fusion 360. Praktyczne przykłady” są: dr. inż. Tomasz Makowski (Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej), Amelia Święcicka (studentka III roku studiów I stopnia na kierunku Elektrotechnika) oraz inż. Marcelina Jałowiec – studentka I roku studiów II stopnia na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn.

Książka na praktycznych przykładach wyjaśnia zagadnienia z zakresu CAD i modelowania 3D, które są nieodzowne w projektowaniu inżynierskim – przydają się w realizacji zadań z zakresu wzornictwa przemysłowego, projektowania mechanicznego i symulacji obliczeniowych. Autorzy w przystępny sposób wyjaśniają zarówno podstawy modelowania 3D, jak i najczęściej używane funkcje.

Druga część książki poświęcona jest zagadnieniom złożeń i wiązań. Tu również autorzy korzystają z praktycznych przykładów. Rozpoczynając od prostych konstrukcji, takich jak szafka z wysuwaną szufladą, czytelnik prowadzony jest przez coraz bardziej skomplikowane złożenia, kończąc na animacji ruchu wiązań. Autorzy każdy przykład przedstawili krok po kroku, zarówno graficznie, jak i opisowo. Ten zabieg sprawia, że nawet osoby nie posiadające doświadczenia z CAD czy modelowaniem 3D łatwiej mogą zrozumieć cały proces. Książka skupia się na przykładach realizowanych w programie Fusion 360, ale mogą je zastosować również osoby korzystające z innych środowisk (np. SolidWorks czy Siemens NX).

Serdecznie gratulujemy Autorom!

Książka dostępna jest na stronie wydawnictwa Helion.

Fot: Archiwum WIEIK