Pracownicy WM odznaczeni podczas Święta Szkoły

15 maja o godz. 11.00 w Międzywydziałowym Centrum Edukacyjno-Badawczym „Działownia” Politechniki Krakowskiej odbyło się – z okazji Święta Szkoły – uroczyste posiedzenie Senatu PK, któremu przewodniczył rektor prof. dr hab. inż. Andrzej Szarata.

Podczas wydarzenia, zasłużeni pracownicy odebrali m.in. odznaczenia państwowe, medale Komisji Edukacji Narodowej, odznaczenia Politechniki Krakowskiej i nagrody za działalność naukową.

Dyplomy odebrali również przedstawiciele szkół średnich, biorących udział w organizowanym przez Politechnikę Krakowską konkursie „M-Ar-Che-F”, a także laureaci konkursu „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”. W uroczystości z okazji Święta Szkoły wziął udział Krzysztof Jan Klęczar, wojewoda małopolski, a także dr Gabriela Olszowska, małopolska kurator oświaty oraz Piotr Szymański, dyrektor Małopolskiego Centrum Nauki „Cogiteon”, który przybliżył uczestnikom misję i wizję rozwoju nowej krakowskiej instytucji naukowej oraz wkład środowiska akademickiego Krakowa, w tym szczególnie Politechniki Krakowskiej, w powstanie wyjątkowego centrum nauki.

Wydarzenie uświetniły występy Akademickiego Chóru Politechniki Krakowskiej „Cantata” pod dyrekcją Marty Stós oraz Sandry Kiwior, studentki matematyki stosowanej na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji. Aby nadać świętu PK szczególny wymiar, przed budynkiem „Działowni” zorganizowana została strefa chillout z napojami i deserami. Z kolei po posiedzeniu Senatu, społeczność PK mogła wybrać się na lunch na świeżym powietrzu. Poczęstunkowi towarzyszył repertuar wygrywany przez Krakowską Orkiestrę Staromiejską.

Pracownicy Wydziału Mechanicznego, którzy zostali odznaczeni:

SREBRNY KRZYŻ ZASŁUGI:

dr hab. inż. Jacek Pietraszek, prof. PK

BRĄZOWY KRZYŻ ZASŁUGI:

dr inż. Renata Dwornicka, prof. PK

MEDAL ZŁOTY ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ:

dr inż. Piotr Trzeciak

Złota Odznaka Politechniki Krakowskiej:

1. dr inż. Stanisław Krenich
      2. dr inż. Sylwia Łagan

Honorowa Odznaka Politechniki Krakowskiej:

• dr inż. Piotr Trzeciak
      • mgr Maria Filek
      • Lucyna Jasak

Nagrody Rektora Politechniki Krakowskiej za rok 2023:

Nagroda Rektora Politechniki Krakowskiej dla najmłodszego wypromowanego doktora:

dr inż. Rafał Schmidt

Nagroda Rektora Politechniki Krakowskiej dla promotora najmłodszego wypromowanego doktora:

prof. dr hab. inż. Błażej Skoczeń.

Gratulacje otrzymali także pracownicy wydziałów – laureaci Nagrody Rektora PK za wyróżniające osiągnięcia badawcze i badawczo-dydaktyczne:

1. prof. dr hab. inż. Piotr Duda
      2. dr hab. inż. Grzegorz Filo, prof. PK
      3. dr inż. Reza Teimouri

Wszystkim odznaczonym serdecznie gratulujemy!