Kolejne sukcesy sportowe naszych Studentów!

Wśród politechnicznych reprezentantów największy sukces osiągnął inż. Piotr Kidoń, student Inżynierii Produkcji. W swoim piątym starcie w AMP zdobył upragniony tytuł Akademickiego Mistrza Polski w biegu na 400 m przez płotki. Zwycięstwu towarzyszyły wielkie emocje, bowiem zarówno Piotr Kidoń, jak i reprezentujący Politechnikę Opolską Dawid Buck przekroczyli linię mety w tym samym momencie. Zapis z fotokomórki wskazał, że obaj zawodnicy osiągnęli ten sam czas – 51,37 s. i ex aequo zajęli pierwsze miejsce.

Sukces świętują też reprezentantki żeńskiej drużyny siatkówki, z kapitan Joanną Siudek na czele (absolwentką Inżynierii Medycznej i doktorantką), które z Akademickich Mistrzostw Polski przywiozły brązowy medal wśród uczelni technicznych, a w ogólnej klasyfikacji zajmują 9 miejsce w kraju.

Serdeczne gratulacje!

Fot. arch. pryw. Piotr Kidoń, Joanna Siudek, Jerzy A. Sładek