Wyjazd studyjny do firmy FAKRO

20 maja 2024 roku studenci trzeciego roku Inżynierii Produkcji oraz przedstawiciele koła naukowego Inżynierii Produkcji mieli przyjemność uczestniczyć w wizycie studyjnej w głównej siedzibie FAKRO, jednej z najbardziej innowacyjnych i najprężniej rozwijających się firm w Polsce.

Współzałożycielem i obecnym prezesem firmy jest  Ryszard Florek – absolwent Politechniki Krakowskiej. Firma z małego rodzinnego zakładu urosła do międzynarodowej korporacji i zajmuje obecnie pozycję wicelidera na światowym rynku okien dachowych.

Wizyta rozpoczęła się od spotkania z członkiem zarządu – Sebastianem Talarczykiem i pamiątkowego zdjęcia, a następnie szeregu spotkań, prezentacji, pokazów i zwiedzania firmy. Omówione jak i pokazane w praktyce zostały następujące obszary działalności firmy: rozwój nowych produktów, systemy jakości, elementy Lean Management i Przemysłu 4.0.

Studenci odwiedzili wiele działów, w tym szczególnie te związane z produkcją, kontrolą jakości oraz magazyny. Ostatnim etapem pobytu było zaprezentowanie funkcjonalności i właściwości gotowych produktów dostępnych na rynku. Uczestnicy wyjazdu byli pod wrażeniem ilości zdobytych informacji i są pewni, że zdobyta wiedza i praktyczne doświadczenie przydadzą im się w przyszłości.

Więcej informacji o wizycie można znaleźć na stronie Koła Naukowego Inżynierii Produkcji, pod tym LINKIEM.

Fot. i tekst: S. Motyka