Konkurs firmy SALUMANUS „For sustainable networks”

Zapraszamy do udziału w konkursie na projekt obudowy programatora modułów optycznych SRD GBC Photonics, organizowany przez firmę SALUMANUS.

Salumanus ogłasza konkurs na najciekawszy projekt obudowy programatora modułów optycznych Smart Recode Device GBC Photonics. Oprócz atrakcyjnego wyglądu i funkcjonalności, punktowane będą rozwiązania minimalizujące zużycie surowców lub zmniejszające ilość odpadów.

Projekty można składać do 6 marca 2023 roku. Zwycięzca otrzyma 5000 zł.
Funkcjonalność i bezpieczeństwo to najważniejsze cechy urządzeń sieciowych. Salumanus, producent i dostawca rozwiązań teleinformatycznych, stawia jednak poprzeczkę nieco wyżej. Nowa obudowa ma być nie tylko użyteczna, ale także zaprojektowana z myślą o środowisku.

– Cała idea programatora SRD opiera się na trosce o zrównoważony rozwój sieci. Nasze urządzenie umożliwia wielokrotne programowanie uniwersalnych modułów optycznych. Takich modułów montuje się w serwerowniach setki sztuk, więc ich powtórne wykorzystanie, znacząco zmniejsza ilość elektroodpadów – tłumaczy Marcin Bała, prezes Salumanus, właściciela polskiej marki GBC Photonics.

Do udziału w konkursie „For sustainable networks” Salumanus zaprasza szczególnie studentów i absolwentów studiów z obszaru nauk technicznych i sztuk plastycznych. Patronem artystycznym konkursu oraz członkiem jury będzie dr hab. Zbigniew Latała, prof. PK, kierownik Laboratorium Inżynierii Wzornictwa Przemysłowego Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej.

– Przed uczestnikami konkursu ciekawe zadanie: stworzenia produktu użytecznego, atrakcyjnego wizualnie i jednocześnie przyjaznego dla środowiska. Jako dydatyka, zawsze cieszy mnie możliwość zaangażowania studentów w realne, biznesowe projekty. Mam nadzieję, że nas zaskoczą – podkreśla dr hab. Zbigniew Latała, prof. PK.

Projekty należy przesyłać do 6 marca 2023 (do godz. 16.00) na adres marketing@salumanus.com. Spośród prac spełniających warunki techniczne jury wyłoni trzy najlepsze prace. Autorzy finałowych projektów otrzymają nagrodę w wysokości 2000 zł.
W drugim etapie konkursu wizualizacje finałowych prac zostaną udostępnione na stronie www.salumanus.com i poddane głosowaniu Internautów. Zwycięski projekt otrzyma dodatkowo 3000 zł.
Regulamin konkursu „For sustainable networks”, szczegółowe warunki techniczne projektu i kartę zgłoszeniową można pobrać na stronie: konkurs.salumanus.com.

Źródło: mat. prasowe SALUMANUS.

Grafika: mat. prasowe SALUMANUS.