Konkurs o nagrodę Jamesa Dysona

Zapraszamy do udziału w Konkursie o  Nagrodę Jamesa Dysona 2022, organizowanego przez Fundację Jamesa Dysona.  Termin przyjmowania zgłoszeń mija 6 lipca.

Konkurs skierowany jest do kreatywnych studentów oraz absolwentów (do 4 lat po ukończeniu studiów), którzy poszukują innowacyjnych rozwiązań i chcieliby przedstawić światu swój wynalazek. W ubiegłych latach do konkursu zgłoszono wiele imponujących projektów, w tym XTRUDE ZERO, autorstwa studentów Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu w Edynburgu. Laureaci zaprojektowali dostępną publicznie maszynę, która dezynfekuje i poddaje recyklingowi zużyte 3-warstwowe maseczki chirurgiczne, zamieniając je w polimerowy granulat wielokrotnego użytku.

W tegorocznej edycji organizatorzy zwiększyli sumę nagród pieniężnych, aby wesprzeć młodych inżynierów w pierwszym kluczowym etapie. Zwycięzcy etapów krajowych, których poznamy we wrześniu, otrzymają aż 27 000 zł na rozwój swoich projektów. Zwycięzcy etapu międzynarodowego mogą wygrać aż 162 000 zł.

Więcej informacji o konkursie: