Nasi Studenci z wizytą w firmie APTIV

Pod koniec maja br. studenci studiów II stopnia Inżynierii Produkcji oraz przedstawiciele koła naukowego Inżynierii Produkcji mieli przyjemność uczestniczyć w wizycie studyjnej do Centrum Technicznego Aptiv w Podgórkach Tynieckich w Krakowie.

W trakcie pobytu w firmie studenci poznali bliżej historię i działalność Centrum Technicznego Aptiv, w tym m.in.: spotkali członków zespołów badawczo – rozwojowych pracujących na co dzień w tym oddziale firmy, zwiedzili laboratoria walidacyjne oraz odwiedzili tor testowy SMART TRACK, na którym przeprowadzane są testy służące do walidacji opracowanych algorytmów wykorzystujących sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe do interpretacji danych z otoczenia samochodu.

W imieniu Studentów składamy ogromne podziękowania Panu Filipowi Riegerowi za organizację i koordynowanie wizyty oraz zespołowi za tak interesujące prezentacje i informacje o tym jak wygląda wkład firmy Aptiv w budowę ery Przemysłu 4.0 i realizacja celu przyszłości bez wypadków drogowych. Dziękujemy za sympatyczne przyjęcie, jesteśmy pewni, że to było dla bardzo ciekawe i inspirujące doświadczenie dla naszych Studentów.

APTIV w Krakowie jest częścią globalnej firmy technologicznej, której systemy pomagają tworzyć bezpieczniejszą, bardziej ekologiczną i lepiej skomunikowaną przyszłość. Aptiv w Polsce tworzy ponad 5500 pracowników. Centrum Techniczne w Krakowie jest jednym z największych i najbardziej innowacyjnych laboratoriów R&D firmy na świecie. Powstały w nim m.in. pierwszy system sterowania gestami dla motoryzacji oraz technologie aktywnego bezpieczeństwa.

Tekst i fot.: S. Motyka