Inżynieria wzornictwa przemysłowego

Inżynieria Wzornictwa Przemysłowego

zrekrutuj się na studia!

Studia techniczne – zostań inżynierem

Kierunek Inżynieria Wzornictwa Przemysłowego obejmuje dwa obszary kształcenia: nauki techniczne i sztukę w dziedzinie sztuk plastycznych. Jest prowadzony przez wysoko wykwalifikowaną kadrę posiadającą kompetencje nauk technicznych (pracownicy Politechniki Krakowskiej) oraz w zakresie sztuki (pracownicy Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie). Studia przygotowują do wykonywania zawodu inżynieria projektanta w zakresie specjalności Inżynieria Wzornictwa Przemysłowego

studenci

Wszystkich kandydatów i kandydatki na studia zapraszamy na otwarte, bezpłatne konsultacje!

Odbywać będą się co środę:

29.05, 5.06, 12.06, 19.06, 26.06, 3.07

10:00 – 13:00

Sala A204, bud. A, Wydział Mechaniczny PK, al. Jana Pawła II 37 31-864 Kraków.

Zobacz jak wyglądają studia na IWP!

Dlaczego Inżynieria Wzornictwa Przemysłowego?

Studenci kierunku IWP mają możliwość kontaktu ze specjalistami zarówno z zakresu inżynierii mechanicznej, jak również wzornictwa przemysłowego. W zakresie przedmiotów kierunkowych położono nacisk na równowagę między przedmiotami z obszaru nauk technicznych i sztuk plastycznych. W programie studiów przedmioty dla obu tych obszarów występują w podobnej liczbie godzin. Absolwent będzie miął wiedzę, umiejętności i kompetencje pozwalające na zaprojektowane produktu zgodnie z daną specyfiką techniczną oraz wymaganiami dotyczącymi ergonomii i estetyki. Ponadto program studiów stawia na pracę w multidyscyplinarnych zespołach projektowych. Absolwenci IWP kontynuują studia mgr II stopnia między innymi na ASP w Krakowie oraz na Politechnice w Eindhowen i Mediolanie.

bloki profilujące

absolwentów rocznie

Wybierz jakość

Sukces projektanta naszych czasów wymaga nie tylko doskonałych umiejętności projektowych i inżynierskich, ale także wiedzy z zakresu materiałoznawstwa, analizy potrzeb rynku oraz głębokiego wyczucia estetyki i znajomości trendów nowoczesnego dizajnu. Zróżnicowana kadra IWP jest w stanie wykształcić adepta wszystkich tych dziedzin. Studenci mogą korzystać z wiedzy i doświadczenia wykładowców zarówno Politechniki Krakowskiej, jak Akademii Sztuk Pięknych. O jakości kształcenia decyduje praca indywidualna opiekuna merytorycznego nad każdym projektem. Zajęcia dodatkowe pozwalają rozwijać własne zainteresowania i przepracować pojawiające się problemy.
Kierunek Inżynieria Wzornictwa Przemysłowego jest prowadzony na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej, który uzyskał w ostatnich dwóch ewaluacjach kategorię naukową A, w dyscyplinie „inżynieria mechaniczna” , co jest dowodem wysokiego poziomu kształcenia oraz badań naukowych.

Studia to nie tylko kształcenie

Stypendia

Zobacz rodzaje stypendiów

Przejdź do rodzaju stypendiów

Akademiki

Sprawdź warunki mieszkania

Przejdź do strony warunków mieszkania

Kultura

Poznaj życie studenckie

Przejdź do strony Kultury

Sport

Rozwijaj swoje pasje sportowe

Przejdź do strony sportu

Nauka

Poznaj możliwości rozwoju naukowego

Przejdź do strony nauka

Praktyki i praca

Absolwenci kierunku uzyskują kwalifikację przydatne do pracy w działach projektowych przedsiębiorstw, biurach projektowych, na stanowiskach związanych z ulepszaniem wyrobów, tworzeniem wyrobów innowacyjnych jak również inna działalnością twórczą. Możliwości zatrudnienia obejmują duże przedsiębiorstwa i koncerny branży motoryzacyjnej, mechanicznej, AGD oraz pokrewnych.

Kształcimy kadry m.in. dla:

logo firmy kuhlmann
logo firmy JUKA
logo firmy CP Glass
logo firmy varroc
logo firmy MERIT

Proces i warunki

Kryterium kwalifikacyjnym jest ocena portfolio kandydata oraz wyniki z jednego z następujących egzaminów:
egzaminu maturalnego, egzaminu dojrzałości, matury międzynarodowej (International Baccalaureate), matury europejskiej (European Baccalaureate) albo egzaminu maturalnego lub jego odpowiednika uzyskane w systemie edukacyjnym poza granicami Polski.

Podstawą do przyjęcia na studia oprócz wyniku uzyskanego na egzaminie maturalnym jest przygotowanie portfolio, za które można uzyskać maksymalnie 50 punktów.

ZAKRES WYMAGAŃ I SPOSÓB OCENY PORTFOLIO

Wzór

W = 2E + W1 + W2

gdzie:
E – oznacza liczbę punktów uzyskanych w wyniku oceny portfolio

W1 to wskaźnik dla jednego ze wskazanych poniżej przedmiotów obowiązkowych dla danego kierunku, liczony zgodnie z wzorem W1=P albo W1=2R, a P i R oznaczają liczbę
punktów (pkt), odpowiadającą wynikowi procentowemu (%) uzyskanemu z części pisemnej egzaminu maturalnego odpowiednio na poziomie podstawowym albo rozszerzonym.
Ostateczny wynik na potrzeby rekrutacji ustala się zgodnie z zasadą 1pkt = 1%.
W2 to wskaźnik dla jednego ze wskazanych poniżej przedmiotów
charakterystycznych dla danego kierunku, liczony zgodnie z wzorem W2=2R, a R oznacza liczbę punktów (pkt), odpowiadającą wynikowi procentowemu (%) uzyskanemu z części
pisemnej egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym. Ostateczny wynik na potrzeby rekrutacji ustala się zgodnie z zasadą 1pkt = 1%.

W1 – przedmiot obowiązkowy:

  • matematyka

lub W2 – przedmiot charakterystyczny (nieobowiązkowy)

  • fizyka
  • fizyka i astronomia
  • informatyka

Uczymy działać z pasją

Na wydziale Mechanicznym panuje świetna atmosfera. Na zajęciach grupy studentów są zazwyczaj niewielkie, co sprawia, że wykładowcy dobrze znają studentów i traktują ich w sposób indywidualny. Studenci nie są zostawiani z pytaniami, a prowadzący chętnie udzielają dodatkowych wyjaśnień, również poza zajęciami.

Logo Funduszy Europejskich - Wiedza Edukacja Rozwój
Flaga Rzeczypospolitej Polskiej
Logo Unii Europejskiej - Europejski Fundusz Społeczny
Ułatwienia dostępu:

Kontrast

Powiększ tekst

Zwiększ odstępy

Użyj czytelnych czcionek

Powiększ kursor

Podświetlenie linków

Zatrzymaj animacje

Resetuj ustawienia

Ułatwienia dostępu:
Kontrast
Powiększ tekst
Zwiększ odstępy
Użyj czytelnych czcionek
Powiększ kursor
Podświetlenie linków
Zatrzymaj animacje
Resetuj ustawienia
Przewiń do początku strony