Inżynieria Wzornictwa Przemysłowego
zrekrutuj się na studia!
Studia techniczne – zostań inżynierem
Kierunek Inżynieria Wzornictwa Przemysłowego obejmuje dwa obszary kształcenia: nauki techniczne i sztukę w dziedzinie sztuk plastycznych. Jest prowadzony przez wysoko wykwalifikowaną kadrę posiadającą kompetencje nauk technicznych (pracownicy Politechniki Krakowskiej) oraz w zakresie sztuki (pracownicy Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie). Studia przygotowują do wykonywania zawodu inżynieria projektanta w zakresie specjalności Inżynieria Wzornictwa Przemysłowego
Wszystkich kandydatów i kandydatki na studia zapraszamy na otwarte, bezpłatne konsultacje!
Odbywać będą się co środę:
29.05, 5.06, 12.06, 19.06, 26.06, 3.07
10:00 – 13:00
Sala A204, bud. A, Wydział Mechaniczny PK, al. Jana Pawła II 37 31-864 Kraków.
Zobacz jak wyglądają studia na IWP!
Dlaczego Inżynieria Wzornictwa Przemysłowego?
Studenci kierunku IWP mają możliwość kontaktu ze specjalistami zarówno z zakresu inżynierii mechanicznej, jak również wzornictwa przemysłowego. W zakresie przedmiotów kierunkowych położono nacisk na równowagę między przedmiotami z obszaru nauk technicznych i sztuk plastycznych. W programie studiów przedmioty dla obu tych obszarów występują w podobnej liczbie godzin. Absolwent będzie miął wiedzę, umiejętności i kompetencje pozwalające na zaprojektowane produktu zgodnie z daną specyfiką techniczną oraz wymaganiami dotyczącymi ergonomii i estetyki. Ponadto program studiów stawia na pracę w multidyscyplinarnych zespołach projektowych. Absolwenci IWP kontynuują studia mgr II stopnia między innymi na ASP w Krakowie oraz na Politechnice w Eindhowen i Mediolanie.
2
bloki profilujące
36
absolwentów rocznie
Wybierz jakość
Sukces projektanta naszych czasów wymaga nie tylko doskonałych umiejętności projektowych i inżynierskich, ale także wiedzy z zakresu materiałoznawstwa, analizy potrzeb rynku oraz głębokiego wyczucia estetyki i znajomości trendów nowoczesnego dizajnu. Zróżnicowana kadra IWP jest w stanie wykształcić adepta wszystkich tych dziedzin. Studenci mogą korzystać z wiedzy i doświadczenia wykładowców zarówno Politechniki Krakowskiej, jak Akademii Sztuk Pięknych. O jakości kształcenia decyduje praca indywidualna opiekuna merytorycznego nad każdym projektem. Zajęcia dodatkowe pozwalają rozwijać własne zainteresowania i przepracować pojawiające się problemy.
Kierunek Inżynieria Wzornictwa Przemysłowego jest prowadzony na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej, który uzyskał w ostatnich dwóch ewaluacjach kategorię naukową A, w dyscyplinie „inżynieria mechaniczna” , co jest dowodem wysokiego poziomu kształcenia oraz badań naukowych.
Studia to nie tylko kształcenie
Praktyki i praca
Absolwenci kierunku uzyskują kwalifikację przydatne do pracy w działach projektowych przedsiębiorstw, biurach projektowych, na stanowiskach związanych z ulepszaniem wyrobów, tworzeniem wyrobów innowacyjnych jak również inna działalnością twórczą. Możliwości zatrudnienia obejmują duże przedsiębiorstwa i koncerny branży motoryzacyjnej, mechanicznej, AGD oraz pokrewnych.
Kształcimy kadry m.in. dla:
Proces i warunki
Kryterium kwalifikacyjnym jest ocena portfolio kandydata oraz wyniki z jednego z następujących egzaminów:
egzaminu maturalnego, egzaminu dojrzałości, matury międzynarodowej (International Baccalaureate), matury europejskiej (European Baccalaureate) albo egzaminu maturalnego lub jego odpowiednika uzyskane w systemie edukacyjnym poza granicami Polski.
Podstawą do przyjęcia na studia oprócz wyniku uzyskanego na egzaminie maturalnym jest przygotowanie portfolio, za które można uzyskać maksymalnie 50 punktów.
Wzór
W = 2E + W1 + W2
gdzie:
E – oznacza liczbę punktów uzyskanych w wyniku oceny portfolio
W1 to wskaźnik dla jednego ze wskazanych poniżej przedmiotów obowiązkowych dla danego kierunku, liczony zgodnie z wzorem W1=P albo W1=2R, a P i R oznaczają liczbę
punktów (pkt), odpowiadającą wynikowi procentowemu (%) uzyskanemu z części pisemnej egzaminu maturalnego odpowiednio na poziomie podstawowym albo rozszerzonym.
Ostateczny wynik na potrzeby rekrutacji ustala się zgodnie z zasadą 1pkt = 1%.
W2 to wskaźnik dla jednego ze wskazanych poniżej przedmiotów
charakterystycznych dla danego kierunku, liczony zgodnie z wzorem W2=2R, a R oznacza liczbę punktów (pkt), odpowiadającą wynikowi procentowemu (%) uzyskanemu z części
pisemnej egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym. Ostateczny wynik na potrzeby rekrutacji ustala się zgodnie z zasadą 1pkt = 1%.
W1 – przedmiot obowiązkowy:
- matematyka
lub W2 – przedmiot charakterystyczny (nieobowiązkowy)
- fizyka
- fizyka i astronomia
- informatyka
Uczymy działać z pasją
Na wydziale Mechanicznym panuje świetna atmosfera. Na zajęciach grupy studentów są zazwyczaj niewielkie, co sprawia, że wykładowcy dobrze znają studentów i traktują ich w sposób indywidualny. Studenci nie są zostawiani z pytaniami, a prowadzący chętnie udzielają dodatkowych wyjaśnień, również poza zajęciami.